Vašingtonas. Statistikos duomenys rodo, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose sūrių gamyba didėja penktus metus iš eilės, nepaisant sumažėjusio vartojimo ir eksporto stagnacijos. Tai lėmė, jog sandėliuose susikaupė rekordiškai daug produkcijos.
„Dairy Reporter“ rašo, jog pieno produktų gamintojus, perdirbėjus ir tiekėjus vienijanti organizacija „American Dairy Coalition“ kreipėsi į šalies prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump), siekdama atkreipti vadovo ir visuomenės dėmesį bei sustabdyti pieno pramonės „kraujavimą“. Organizacijos duomenimis, JAV šaldymo sandėliuose sukaupta apie 630 mln. kilogramų perteklinės sūrių produkcijos.
Remiantis naujais „Robobank“ tyrimais, JAV pieno gamyba per pastaruosius dešimt metų padidėjo 13 proc., tačiau amerikiečiai geria jo vis mažiau. O sūrių, jogurto, sviesto paklausa - didėja. 1975–2017 m. laikotarpiu suvartojamo skysto pieno kiekis, tenkantis vienam gyventojui, sumažėjo vidutiniškai 44 kg, o sūrio – padidėjo 10 kg.
Per pastarąjį penkmetį sūrių gamyba JAV didėja vidutiniškai 2 proc. per metus ir, anot ekspertų, anksčiau tai nekėlė didelių realizacijos problemų. Faktas, jog sūris per ilgai užsilaiko sandėliuose, rodo, jog sumažėjo pardavimų mąstai. Šiuo metu pagaminama daugiau sūrio, nei suvartoja amerikiečiai.
Pieno gamintojai įsitikinę, jog jų nuostolius lemia vyriausybės politika, drumsčianti tarptautinės prekybos vandenis. 2018 m. JAV pieno sektorius patyrė daug finansinių nuostolių. Skelbiama, kad ūkininkams tai buvo precedento neturintis pajamų praradimas, iš dalies dėl mažų pieno kainų ir nestabilios muitų tarifų sistemos. Spėjama, kad pieno ūkių savininkai vien per antrą 2018 m. pusmetį prarado 1,5 mlrd. JAV dolerių.
Praėjusią vasarą šalyje pieno perteklius susidarė sutrikus JAV prekybai su Kanada, kuri ėmė taikyti didelius tarifus JAV pieno importui. Bendras produkcijos eksportas sumažėjo ir dėl JAV taikomų plieno, aliuminio tarifų, dėl kurių Meksika ir Kinija ėmėsi atsakomųjų veiksmų, tik jau pieno atžvilgiu. Pavyzdžiui, palyginti su 2017 m., pernai į Kiniją parduota net 47 proc. mažiau pieno ir išrūgų miltelių, naudojamų kūdikių mišiniams gaminti.
Siekiant išsaugoti produkcijos perteklių, sumažinti nuostolius, nuspręsta perdirbti pieną į sūrius, kurių galiojimo laikas yra ilgesnis, tačiau iki šiol nežinoma, ką daryti su jų atsargomis. Siūloma pasidalinti produktais su tais, kurie kenčia nuo bado ir maisto trūkumo, arba paremti 3 mln. darbuotojų, plušančių JAV pieno pramonės sektoriuje.
Pieno gamintojai ir perdirbėjai žada kreiptis į vyriausybę, kad ši apsvarstytų galimybę kompensuoti nuostolius, nes muitų tarifų politika yra pagrindinė jų problemų priežastis, apsunkinanti eksporto vystymą.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)