BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Rinka
JAV eksportavo į Europą dvigubai daugiau trąšų

Čikaga. JAV azoto trąšų eksportas šią vasarą šoktelėjo iki kelerių metų rekordo, nes Europoje išaugusios gamtinių dujų kainos didino jų gamybos sąnaudas. Tarp aktyviai trąšas pirkusiųjų šalių – ir Lietuva.

Remiantis „The Fertilizer Institute“ duomenimis, trąšų eksportas iš JAV rugpjūtį išaugo iki 370 tūkst. t, o tai yra dvigubai daugiau nei prieš metus ir daugiausia nuo 2013 m., kai pradėti rinkti duomenys.

Europos pirkėjai lenkia vietinius, taip pat Indoneziją ir Malaiziją.

Bioversija 2024 04 26 m7

„JAV istoriškai nėra didelė eksportuotoja, o jos galimybės užpildyti rinkas ribotos“, – sakė „The Fertilizer Institute“ ekonomistas Jasonas Troendleʼas (Džeisonas Trendlas).

Jo teigimu, šalys, kuriose per metus daugiausia išaugo pirkimų iš JAV, yra Europoje: Prancūzija, Belgija, Norvegija ir Lietuva. Ne Europoje – Marokas, Čilė ir Brazilija.

Europos šalys paprastai didžiąją dalį karbamido, tam tikros rūšies azoto trąšų importuoja iš Šiaurės Afrikos.

Spalį dujos atpigo, tad Europoje pradėta gaminti daugiau trąšų. Tačiau baiminamasi, kad Europos ūkininkai dėl didelių kainų ir ribotos pasiūlos jų nesukaups tiek, kiek reikia prieš kitų metų pavasario sėją, sakė Europos ūkininkų grupės „Copa-Cogeca“ generalinis sekretorius Pekka Pesonenʼas (Peka Pesonenas).

JAV ūkininkas Daveʼas Nelsonʼas (Deivas Nilsonas) iš Belmondo atkreipė dėmesį, kad trąšų kainos šiemet išaugo iki 1 280 JAV dolerių už toną, palyginti su 350 dolerių už toną prieš dvejus metus.

Intensyvūs JAV pardavimai išryškino plataus masto karo Ukrainoje poveikį pasaulio maisto ir energijos tiekimui, nes Rusija, kuriai taikomos finansinės sankcijos, yra pagrindinė trąšų gamintoja ir gamtinių dujų tiekėja pasaulyje.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos