


Vilnius. Internete jau prieinamas atnaujintas Lietuvos ekologinių ūkių žemėlapis, kuriame pateikiama patikrinta informacija apie „žaliąją“ produkciją – užaugintus ir pagamintus ekologiškus produktus.
Lietuvos vartotojų instituto 2021 m. atliktas „žaliųjų“ teiginių tyrimas parodė, kad apie 10 proc. sudaro teiginiai, kurie galimai klaidingai nurodo maisto produktų ekologiškumą, poveikį aplinkai ir nepateikia pilnos bei pagrįstos informacijos. Kita vertus, moksliniai tyrimai rodo, jog daugėja sukčiavimo atvejų, kuomet įprastiniai produktai pristatomi ir parduodami kaip ekologiški. Tai daugiausia alyvuogių aliejus, pienas, medus, šafranas, apelsinų bei obuolių sultys, vynuogių vynas, žuvis.
„Vykstant intensyviam „žaliajam smegenų plovimui” vartotojams pasiūlėme priemonę - ekologinių ūkių žemėlapį, kuris padeda nepasiklysti tarp „žaliųjų” teiginių ir pasitikrinti, ar perkami produktai yra ekologiški”, - sako dr. Zita Čeponytė, Lietuvos vartotojų instituto vadovė.
Interaktyviame ekologinių ūkių žemėlapyje pažymėti sertifikuoti ekologinės produkcijos ūkiai ir gamintojai. Vartotojams suteikiamos galimybės ieškoti konkrečių produktų ir ekologinės produkcijos sertifikatų, taip pat atrinkti juos pagal produkciją, veiklos sritį ar savivaldybę. Žemėlapyje pasirinkę, radę konkretų ūkį ar gamintoją, vartotojai galės sužinoti jų auginamos, gaminamos ekologinės produkcijos sąrašą, kontaktinę informaciją, taip pat peržiūrėti ir patikrinti patį sertifikatą.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kviečių atsargos JAV gali smarkiai nukristi
2023-05-26 -
Prielaidų pieno kainoms kilti kol kas nėra
2023-05-24 -
Stringa grūdų eksportas per Juodąją jūrą
2023-05-09
Skaitomiausios naujienos
-
Vyriausybė sumažino gazolių lengvatą, pritarė Pieno įstatymo projektui
2023-05-17 -
Patirtis: su tiesiogine sėja ūkyje baigėsi ramybė
2023-05-26 -
Vadovaujasi nuostata – ūkyje turi būti tiek technikos, kiek reikia
2023-05-02
(0)