Basf A1 2024 10 11 Basf m1 2024 10 11
Rinka
Grūdininkams išbandymų kelia pigesni rusiški grūdai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Grūdų perdirbėjų teigimu, galimybes išvežti lietuviškus grūdus į kai kurias šalis apsunkina pigesni rusiški grūdai, nors šiemet atsivėrė trys naujos rinkos – Meksika, Irakas ir Indonezija, o prieš pusantrų metų susitarta su Brazilija.

Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos prezidentas ir „Agrokoncerno grūdų“ vadovas Karolis Šimas sako, kad vienas grūdų laivas jau parduotas Indonezijai – neseniai su šia šalimi suderinti visi formalumai.

„Kalbant apie Meksiką ir Braziliją, Lietuva buvo jau labai arti pardavimo, bet pirkėjai pasirinko pigesnius rusiškus grūdus. Tačiau gauname užklausimų iš šių šalių, tad rankų nenuleidžiame“, – BNS sakė K. Šimas.

Bioversija m7 2024 09 18

Jo teigimu, palyginti šį sezoną su praėjusiu, eksportuotojams teko nemažas iššūkis konkuruoti su Rusija, iš dalies ir su Ukraina.

„Ypač Rusija rinkas užvertė pigiais grūdais, todėl mums lieka tos šalys, kurios iš principo ar solidarumo su Ukraina neperka rusiškų kviečių arba nori aukštos kokybės, kokią gali pasiūlyti Lietuva, tad sutinka už kokybę mokėti brangiau“, – teigė K. Šimas.

Pasak jo, šiuo metu taip pat intensyviai dirbama, siekiant dalyvauti Egipto valstybiniuose konkursuose, derinami reikalavimai ir kitos galimų pardavimų detalės, siunčiami pavyzdžiai, mezgami ryšiai su malūnininkais. Be to, deramasi ir su JAV.

„Nors grūdų rinka gyva visus metus dėl skirtingu laiku užauginamo derliaus, tačiau dėl didelės konkurencijos Lietuvos eksportas būna tai intensyvesnis, tai lėtesnis. Todėl mes siūlome aukštesnę kokybę ir ieškome rinkų, kad ir kitame pasaulio gale, nes laimi visi – pradedant ūkininku, kuris žinos, kad už grūdus gaus rinkos kainą, o ne diskontuotą kainą nelikvidžiu periodu, baigiant valstybe, kurios ekonomikai grūdų sektorius sudaro ženklią dalį ir yra atsparus krizėms ar užsiveriančioms rinkoms“, – pasakojo K. Šimas. 

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvai labai svarbios didelės rinkos, nes jos perka daug ir garantuoja pastovumą.

„Kaip pavyzdį norėčiau paminėti, kad atsivėrus Kinijos rinkai eksportavome pusę milijono tonų per šešis mėnesius. Lietuvos grūdų eksportas sudaro nuo 4,5 mln. iki 5,5 mln. tonų“, – BNS sakė K. Šimas.

„Agrokocerno grūdai“ praėjusią savaitę pranešė, kad eksportuos kviečius į Iraką. Anot bendrovės, į Um Kasro uostą bus gabenama 50 tūkst. t lietuviškų kviečių. K. Šimo teigimu, šioje rinkoje iki šiol dominavo JAV, Australijos ir Kanados kviečiai.

Šaltinis: BNS
    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos