


Vilnius. Lietuvos augalininkystės ūkiuose ir prekiaujamose gėlėse pernai genetiškai modifikuotų priemaišų nerasta, tačiau jų aptikta į Lietuvą įvežtose sėjamųjų linų sėmenyse, skelbia Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT).
Krovinio produkcijos kilmės šalis – Rusija. Jis buvo skirtas Vokietijai, todėl apie tyrimo rezultatus pranešta šios valstybės kompetentingai kontrolės institucijai, taip pat Europos Komisijai, kuri koordinuoja visų valstybių narių veiksmus, siekdama išvengti neįteisintų genetiškai modifikuotų augalų, augalinės produkcijos ar dauginamosios medžiagos plitimo.
Lietuvoje praėjusiais metais genetinės modifikacijos tyrimams imti gėlių ir pasėlių mėginiai. Kaip praneša VAT, Lietuvos augalininkystės ūkiuose ir šalies rinkoje prekiaujamose gėlėse GMO priemaišų nerasta.
Gausiausiai grūdiniai augalai auginami derlingiausiuose šalies regionuose, todėl daugiausia mėginių iš atokiau vienas nuo kito esančių vienarūšių pasėlių paimta Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio regionuose.
Kituose regionuose šiais metais genetinės modifikacijos tyrimams imta po kelis mėginius. Iš rinkoje prekiaujamų gėlių šiais metais paimti rožių, tikrųjų gvazdikų (melsvų ar mėlynų) ir petunijų (tarp jų iš gausiažiedžių petunijų ir darželinių petunijų, kurios galimai turėjo genetiškai modifikuotai veislei būdingų požymių, siuntos) mėginiai.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Achema“ kol kas neatnaujina amoniako gamybos
2023-02-03 -
Situacija eksporto rinkose dar gali mažinti pieno supirkimo kainą
2023-02-01 -
Grūdų supirkimo kainų kreivė sausį smuktelėjo žemyn
2023-01-30
Skaitomiausios naujienos
-
Lenkai nenori ukrainietiškų grūdų – vėl išėjo į gatves
2023-01-17 -
Į metalo supirktuvę atvežti padargai tapo eksponatais
2023-01-13 -
Kol ieškoma sprendimų, ūkiai užsidarinėja
2023-02-01
(0)