Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Rinka
GMO augalininkystės ūkiuose neaptikta, bet rasta įvežtuose linų sėmenyse
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvos augalininkystės ūkiuose ir prekiaujamose gėlėse pernai genetiškai modifikuotų priemaišų nerasta, tačiau jų aptikta į Lietuvą įvežtose sėjamųjų linų sėmenyse, skelbia Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT).

Krovinio produkcijos kilmės šalis – Rusija. Jis buvo skirtas Vokietijai, todėl apie tyrimo rezultatus pranešta šios valstybės kompetentingai kontrolės institucijai, taip pat Europos Komisijai, kuri koordinuoja visų valstybių narių veiksmus, siekdama išvengti neįteisintų genetiškai modifikuotų augalų, augalinės produkcijos ar dauginamosios medžiagos plitimo.

Lietuvoje praėjusiais metais genetinės modifikacijos tyrimams imti gėlių ir pasėlių mėginiai. Kaip praneša VAT, Lietuvos augalininkystės ūkiuose ir šalies rinkoje prekiaujamose gėlėse GMO priemaišų nerasta.

Bioversija 2024 04 15 m7

Gausiausiai grūdiniai augalai auginami derlingiausiuose šalies regionuose, todėl daugiausia mėginių iš atokiau vienas nuo kito esančių vienarūšių pasėlių paimta Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio regionuose.

Kituose regionuose šiais metais genetinės modifikacijos tyrimams imta po kelis mėginius. Iš rinkoje prekiaujamų gėlių šiais metais paimti rožių, tikrųjų gvazdikų (melsvų ar mėlynų) ir petunijų (tarp jų iš gausiažiedžių petunijų ir darželinių petunijų, kurios galimai turėjo genetiškai modifikuotai veislei būdingų požymių, siuntos) mėginiai.

Parengta: pagal VAT ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos