Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Rinka
GMO augalininkystės ūkiuose neaptikta, bet rasta įvežtuose linų sėmenyse
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvos augalininkystės ūkiuose ir prekiaujamose gėlėse pernai genetiškai modifikuotų priemaišų nerasta, tačiau jų aptikta į Lietuvą įvežtose sėjamųjų linų sėmenyse, skelbia Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT).

Krovinio produkcijos kilmės šalis – Rusija. Jis buvo skirtas Vokietijai, todėl apie tyrimo rezultatus pranešta šios valstybės kompetentingai kontrolės institucijai, taip pat Europos Komisijai, kuri koordinuoja visų valstybių narių veiksmus, siekdama išvengti neįteisintų genetiškai modifikuotų augalų, augalinės produkcijos ar dauginamosios medžiagos plitimo.

Lietuvoje praėjusiais metais genetinės modifikacijos tyrimams imti gėlių ir pasėlių mėginiai. Kaip praneša VAT, Lietuvos augalininkystės ūkiuose ir šalies rinkoje prekiaujamose gėlėse GMO priemaišų nerasta.

Bioversija 23 01 16

Gausiausiai grūdiniai augalai auginami derlingiausiuose šalies regionuose, todėl daugiausia mėginių iš atokiau vienas nuo kito esančių vienarūšių pasėlių paimta Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio regionuose.

Kituose regionuose šiais metais genetinės modifikacijos tyrimams imta po kelis mėginius. Iš rinkoje prekiaujamų gėlių šiais metais paimti rožių, tikrųjų gvazdikų (melsvų ar mėlynų) ir petunijų (tarp jų iš gausiažiedžių petunijų ir darželinių petunijų, kurios galimai turėjo genetiškai modifikuotai veislei būdingų požymių, siuntos) mėginiai.

Parengta: pagal VAT ŽŪM inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos