Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Rinka
ES mėsos poreikis krito iki seniai regėto lygio

Briuselis. Dėl koronaviruso pandemijos ir ekonomikos sąstingio ES šalys susidūrė su rekordiniu mėsos pertekliumi.

„Bloomberg“ duomenimis, mėsos poreikis Europoje krito iki žemiausio lygio per pastaruosius septynerius metus.

Aiškėja, kad kiaulienos paklausa sumažėjo 0,6 proc., iki 2013 m. buvusio lygio. O vištienos ir jautienos suvartojimas sumažėjo iki žemiausio lygio per pastaruosius kelerius metus. Dėl to Europos gamintojai yra priversti mažinti savo produktų kainas. Tad kiaulienos, kurią anksčiau palaikė didelė šios produkcijos paklausa Kinijoje, kaina Prancūzijoje ir Vokietijoje smuko iki metinio minimumo.

Bioversija 23 09 01 m7

Pasak Prancūzijos mėsos delikatesų federacijos (FICT), jos narių pelnas nuo koronaviruso pandemijos pradžios sumažėjo vidutiniškai 30 proc. Vokietija taip pat kenčia nuo mažėjančios mėsos paklausos.

Reguliariai situaciją viso pasaulio agrorinkose apžvelgiančio JAV žemės ūkio departamento duomenimis, maždaug 63 proc. Vokietijos gyventojų ketina dar sumažinti mėsos ir jos produktų vartojimą.

Panaši situacija yra Jungtinėje Karalystėje. Pavyzdžiui, Škotijos mėsos didmenininkų asociacija pranešė, kad mėsos pardavimai nuo šių metų pradžios sumažėjo 10 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m.

Didžiausio Europos mėsos gamintojo „Danish Crown Group“ vadovas Džeisas Valeris (Jais Valeur), komentuodamas situaciją, pažymėjo, kad įmonė vis dar yra priversta parduoti daugiau mažmeninėje prekyboje, tačiau tai nekompensuoja bendrų nuostolių, patirtų viešojo maitinimo sektoriuje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos