Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Rinka
Bulgarija atšaukia draudimą importuoti Ukrainos grūdus

Sofija. Bulgarija ketvirtadienį nusprendė nepratęsti draudimo importuoti ukrainietiškus grūdus, kuris turėjo baigtis šią savaitę.

Rusijai pradėjus karą su Ukraina, grūdų eksportas Juodosios jūros laivybos keliais tapo sudėtingas, todėl Europos Sąjunga tapo pagrindiniu ukrainietiškų grūdų tranzito ir eksporto maršrutu.

Ukrainos grūdų tema ilgą laiką sukosi politinėse darbotvarkėse. Kilus kai kurių šalių nepasitenkinimui, ES nutarė apriboti grūdų importą iš Ukrainos į penkias Bendrijos nares – Bulgariją, Vengriją, Lenkiją, Rumuniją ir Slovakiją, kad būtų apsaugoti pastarųjų ūkininkų interesai, kaltinusių, kad importas sukėlė kainų griūtį jų rinkose.

Bioversija 2024 04 15 m7

Numatytas eksporto draudimas turi baigtis rugsėjo 15 d., tačiau tai liečiančių šalių sprendimai, atrodo, išsiskiria. Kaip praneša užsienio žiniasklaida, ES vis dar nėra apsisprendusi ar draudimas bus pratęstas. 

Į savo šalies rinkiminę kampaniją įsisukusi Lenkijos vyriausybė antradienį pranešė nusprendusi pratęsti eksporto draudimą, nepaisant ES sprendimo. Vengrija įspėjo, kad pasielgs taip pat, jei Briuselis nuspręstų šių ribojimų nepratęsti.

Savo ruožtu Rumunija pareiškė, kad Briuselio sprendimo laikysis, tačiau užsienio žiniasklaida rašo, kad Rumunijos ūkininkai ir kooperatyvai jau išplatino įspėjimą, kad jei draudimas nebus pratęstas, jie organizuos masinius streikus.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos