Kaunas. Lietuvoje vis sunkiau rasti ūkininką, kuris ryžtasi auginti žiedinius kopūstus, nes neprognozuojamas derlius ir pigesnė produkcija iš Lenkijos verčia atsisakyti šių daržovių.
Šiaulių rajono ūkininkas Antanas Baliutavičius šiemet žiedinių kopūstų pasėjo beveik 1 ha. „Tikiuosi, kad sezonas nebus nuostolingas. Ankstyvieji žiediniai kopūstai augo gerai, bet dėl karščio jų lapai atsiraitė, o galvos pagelto. Jie tapo nekondiciniais, prekybos centrai tokių neperka. Tuomet prekyboje pasirodė iš Lenkijos atvežti žiediniai kopūstai, kurie atrodė geriau, galvos buvo baltos“, – sakė ūkininkas.
Su vėlyvaisiais žiediniais kopūstais jam pasisekė labiau. „Nesakyčiau, kad jų derlius šiemet ypatingas, tikrai nėra išskirtinis. Visus jau pardavėme Lietuvos supirkėjams, dalis iškeliavo į Latviją. Tad bendras šių metų rezultatas gana prastas, nes dalį ankstyvieji žiedinių kopūstų reikėjo išmesti“, – teigė A. Baliutavičius.
Anot ūkininko, žiedinių kopūstų augintojų mažėja. „Daug vargo su jais. Bet mes parduodame juos turgelyje prie „Akropolio“, parduodame raugintus, kurie labai mėgstami. Nedaug liko durnavojančių su tais žiediniais kopūstais. Kur kas paprasčiau auginti brokolius: nupjovei, sudėjai į šaldytuvą ir viskas“, – sakė A. Baliutavičius.
Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė taip pat teigė, kad žiedinius kopūstus augina tik smulkieji ūkininkai.
„Per daug su jais vargo, kad jų imtųsi didieji ūkiai. Darbo daug, o rezultatas gali būti nelabai geras. Iš esmės juos augina tie smulkūs ūkininkai, kurie augina įvairias daržoves ir jas parduoda turguose“, – sakė ji.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)