Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Rinka
Augintojas: mažėja besiterliojančių su žiediniais kopūstais

Kaunas. Lietuvoje vis sunkiau rasti ūkininką, kuris ryžtasi auginti žiedinius kopūstus, nes neprognozuojamas derlius ir pigesnė produkcija iš Lenkijos verčia atsisakyti šių daržovių.

Šiaulių rajono ūkininkas Antanas Baliutavičius šiemet žiedinių kopūstų pasėjo beveik 1 ha. „Tikiuosi, kad sezonas nebus nuostolingas. Ankstyvieji žiediniai kopūstai augo gerai, bet dėl karščio jų lapai atsiraitė, o galvos pagelto. Jie tapo nekondiciniais, prekybos centrai tokių neperka.  Tuomet prekyboje pasirodė iš Lenkijos atvežti žiediniai kopūstai, kurie atrodė geriau, galvos buvo baltos“, – sakė ūkininkas.

Su vėlyvaisiais žiediniais kopūstais jam pasisekė labiau. „Nesakyčiau, kad jų derlius šiemet ypatingas, tikrai nėra išskirtinis. Visus jau pardavėme Lietuvos supirkėjams, dalis iškeliavo į Latviją. Tad bendras šių metų rezultatas gana prastas, nes dalį ankstyvieji žiedinių kopūstų reikėjo išmesti“, – teigė A. Baliutavičius.

Bioversija 22 02 02

Anot ūkininko, žiedinių kopūstų augintojų mažėja. „Daug vargo su jais. Bet mes parduodame juos turgelyje prie „Akropolio“, parduodame raugintus, kurie labai mėgstami. Nedaug liko durnavojančių su tais žiediniais kopūstais. Kur kas paprasčiau auginti brokolius: nupjovei, sudėjai į šaldytuvą ir viskas“, – sakė A. Baliutavičius.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė taip pat teigė, kad žiedinius kopūstus augina tik smulkieji ūkininkai.

„Per daug su jais vargo, kad jų imtųsi didieji ūkiai. Darbo daug, o rezultatas gali būti nelabai geras. Iš esmės juos augina tie smulkūs ūkininkai, kurie augina įvairias daržoves ir jas parduoda turguose“, – sakė ji.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos