Vilnius. Valstybinė augalininkystės tarnyba dėl neatitikimo nustatytiems reikalavimams sustabdė prekybą herbicidu B-Zone 480 ir panaikino leidimą juo prekiauti Lietuvoje.
Sausio pabaigoje Augalininkystės tarnyba gavo augalų apsaugos produktų (AAP) gamintojos bendrovės BASF prašymą nustatyta tvarka paimti „Synergy Generics Limited“ produkto B-Zone 480 ėminius kokybinės ir kiekybinės sudėties ištyrimui.
„Synergy Generics Limited“ deklaravo, kad jų herbicidas B-Zone 480 yra tapatus BASF gamintojo produktui Basagran 480. Tai reiškia, kad minėtas AAP yra tokios pačios sudėties, gaminamas toje pačioje gamykloje.
Augalininkystės tarnybos paimti produkto B-Zone ėminiai buvo tiriami augalų apsaugos gamintojo BASF SE laboratorijoje. Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad produkto B-Zone 480 cheminė sudėtis neatitinka gamintojo nurodytos specifikacijos. Todėl nuspręsta sustabdyti produkto tiekimą rinkai, o neatitinkantis reikalavimų AAP bus utilizuotas. Iš viso įvežta 11 tonų reikalavimų neatitinkančių herbicidų.
Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas sako, kad tai pirmasis atvejis mūsų šalyje, kai nustatyta, jog tapatus AAP neatitinka nustatytų reikalavimų. Pasak S. Fedotovo, Augalininkystės tarnyba yra pasirengusi užkirsti kelią tokiems pažeidimams, kai AAP tikroji sudėtis neatitinka dokumentuose nurodytos sudėties ar kitų reikalavimų.
„Pernai mūsų iniciatyva žemės ūkio ministrui pakeitus galiojusią tvarką, atsirado teisinė galimybė, esant įtarimams, imti AAP ėminius jų detaliai sudėčiai nustatyti, siekiant įsitikinti, kad jis yra kokybiškas ir atitinka gamintojo deklaruotus parametrus. Tai buvo didelis žingsnis į priekį, nes iki tol visi AAP naudojimo patikrinimai buvo dokumentiniai ir vizualūs“, – teigia S. Fedotovas.
Augalininkystės tarnyba BNS pranešė, kad chemikalus importavo Mažeikių įmonė „Alsa“. Ši įmonė teigia nemačiusi įrodymų, kad produktas nesaugus. Vienas „Alsos“ akcininkų Petras Linartas BNS sakė, kad įmonė šmeižiama, nes nėra objektyvių įrodymų, jog platinami produktai nesaugūs, ir ketina kreiptis į teismą.
„Mes taip nepaliksime, negalima taip daryti, viskas daroma vienašališkai. (...) Aš nesakau, kad saugūs, nesakau, kad nesaugūs. Tegul iš pradžių parodo įrodymus, nes mes jų nematėme. Prašome tyrimo analizių, o jie nieko neturi“, – BNS sakė P. Linartas.
VAT, BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
EP tyrimas: keturi grūdų prekiautojai dominuoja rinkoje
2024-11-25 -
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)