Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Rinka
„Achema“ ir „Lifosa“ planuoja atnaujinti veiklą
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Jonava / Kėdainiai. Du mėnesius trąšų negaminti Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ ir veiklą rugsėjo viduryje sustabdžiusi Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ planuoja atnaujinti veiklą.

Laikinasis įmonės „Lifosa“ administratorius Rimvydas Vaštakas teigia, kad gamyba turėtų būti atnaujinta anksčiausiai lapkričio viduryje.

„Aiškesnės datos už lapkričio vidurio nėra, tačiau kol kas ir iš komercijos direktoriaus, ir iš naujo paskirto direktoriaus (Andrejaus Savčuko – BNS past.) informacija yra tokia, kad lapkričio viduryje“, – BNS sakė R. Vaštakas.

Bioversija m7 2024 02 22

Įmonės profesinės sąjungos pirmininkas Kęstas Šlama BNS teigė, kad laikinai sustabdžius gamybą į prastovas išleista mažau nei pusė darbuotojų, jie iš darbo neišėjo.  

„Achema“ taip pat planuoja atnaujinti veiklą, bet tik iš dalies. „Įvertinus pasikeitusią situaciją gamtinių dujų rinkoje, nuspręsta iš dalies atnaujinti amoniako gamybą, paleidžiant dirbti amoniako Nr. 1 agregatą“, – BNS informavo bendrovės atstovė Jolita Macelytė, tačiau informacijos, kada ir kaip bus atnaujinama amoniako gamyba, ji nepateikė. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos