Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Rinka
„Achema“ nuo rugsėjo stabdys veiklą

Vilnius. Dėl brangstančių gamtinių dujų ir nevaldomai kylančios trąšų savikainos Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ nuo rugsėjo 1 d. laikinai stabdys veiklą. Kol kas veikia tik dervų ir techninių dujų cechai.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, dėl tokios rinkos situacijos didžioji dalis Vakarų trąšų gamintojų priversti stabdyti fabrikų veiklą. Dar visai neseniai Europos trąšų gamintoja „Yara International“ pranešė, kad energetikos krizė privertė mažinti gamybą.

„Rekordinės gamtinių dujų kainos tiesiogiai lemia produkcijos savikainą, mūsų gaminamų trąšų kainos tampa nekonkurencingos, palyginti su JAV ir Rusijos gamintojų produkcija“, – pranešime sakė jis.

Bioversija 23 09 01 m7

Gamyklai sustojus, dalis darbuotojų prižiūrės įrenginius ir juos saugos, apie 5 proc. jų planuojama atleisti, o likusiems – skelbti prastovas.

Dujų kainos Europoje yra pasiekusios naujas rekordines aukštumas ir vis dar brangsta – jų kaina TTF biržoje šią savaitę pasiekė beveik 280 Eur/mWh.

Gamtinės dujos – pagrindinė žaliava gaminant azoto trąšas, jos sudaro 70–80 proc. trąšų savikainos.  

Nuo pernai rugsėjo „Achemoje“ dirbo tik vienas iš dviejų amonio gamybos cechų, o tai reiškia, kad įmonė veikė tik trečdaliu pajėgumo. 

Bendrovės generalinis direktorius pavasarį yra sakęs, kad Lietuvos rinkoje įmonė įprastai parduodavo apie 30 proc. trąšų, tačiau šiemet pirkimai beveik sustojo. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos