Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Renginiai
ŽŪR vadovauti pretenduoja keturi asmenys

Kaunas. Žemės ūkio rūmai paskelbė, kad vasario 27 dieną vyksiančio suvažiavimo metu į organizacijos pirmininkus pretenduos Robertas Amšiejus, Ignas Jankauskas, Vytenis Neverdauskas ir Arūnas Svitojus. Vadovaujantis ŽŪR statutu, pirmininko kandidatūras Rūmų nariai turėjo pateikti likus ne mažiau kaip 15 dienų iki suvažiavimo.

ŽŪR nariai kartu su kandidatūromis turėjo pateikti siūlomo kandidato parengtą 4 metų Rūmų veiklos strategiją. Asmuo, renkamas ŽŪR pirmininku, turi būti Rūmų nariu arba Rūmų narių nario atstovu, taip pat turi nepriklausyti jokiai politinei partijai arba turi įsipareigoti, išrinkus jį Rūmų pirmininku, sustabdyti savo narystę politinėje partijoje.

32 metų R. Amšiejaus kandidatūrą pateikė Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA). R. Amšiejus nuo 2015 metų ūkininkauja Ignalinos rajone, augina Aberdynų angusų veislės galvijus. Jis turi gyvulininkystės technologijos bakalauro ir magistro diplomus, juos įgijo Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Savo biografijoje nurodo, kad moka anglų, rusų kalbas, turi vokiečių kalbos pagrindus.

Bioversija 22 02 02

Kėdainiečio 30 metų I.Jankausko kandidatūrą teikia Lietuvos grūdų augintojų asociacija (LGAA). Jis yra asociacijos administracijos vadovas. I. Jankauskas taip pat dirba Kėdainių krašto kredito unijos paskolų komiteto pirmininku, rizikos vertinimo specialistu, vadovauja bendrovei „Verslo procesų konsultacijos". Jis Aleksandro Stulginskio universitete yra įgijęs žemės ūkio ekonomikos bakalauro diplomą. Moka anglų kalbą.

Respublikinė lenktyninių žirgų lyga (RLŽL) pateikė 60 metų V. Neverdausko kandidatūrą. Jis buvo ilgametis laikraščio „Ūkininko patarėjas" direktorius ir vyriausiasis redaktorius. Kaunietis   Vilniaus universitete yra įgijęs anglų kalbos vertėjo - konsultanto bei istorijos ir visuomenės mokslų dėstytojo specialybes. Moka anglų ir rusų kalbas. V. Neverdauskas buvo vienas ŽŪR atkūrimo iniciatorių.

Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga (LŠŪS) ir Baltijos labdaros fondas (BLF) teikia vilniečio A. Svitojaus kandidatūrą. Jis ūkininkauja ir yra minėto labdaros fondo direktorius. A. Svitojus šiuo metu yra ir ŽŪR Kaimo reikalų komiteto pirmininkas.

A.Svitojus anksčiau užėmė įvairias vadovaujančias pareigas Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre, Žemės ir miškų ūkio ministerijoje, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijoje, Valstybinėje gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyboje, Lietuvos gyvulininkystės institute.

Jis Lietuvos veterinarijos akademijoje yra įgijęs veterinaro diplomą, o 1990 metais apsigynė biotechnologijos mokslų daktaro laipsnį. Moka rusų, anglų ir lenkų kalbas. A. Svitojus yra dalyvavęs net 22 tarptautinėse programose kaip ekspertas, dėstytojas, mokymo grupių vadovas. Savo biografijoje nurodo, kad yra vedęs, turi keturis sūnus.

ŽŪR svetainėje galima susipažinti su visų kandidatų programomis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos