Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Renginiai
Užsieniečiai parodą išnaudoja ir verslo startui Baltijos šalyse

Akademija (Kauno r.). Žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2018" dalyvaujančių užsienio įmonių atstovai sako, kad šis renginys yra proga pristatyti savo paslaugas.

Iš parodoje dalyvaujančių 29 užsienio bendrovių net 16 yra iš Latvijos. Tai pirmas kartas, kai taip gausiai dalyvauja įmonės iš šios kaimyninės šalies. Pirmą kartą atvyko įmonės iš Rusijos ir Prancūzijos. Anot parodos organizatorių, užsieniečius labiausiai stebina tai, kad parodos lankymas yra nemokamas, nes daugelyje užsienio šalių į panašias parodas parduodami bilietai.

Naujovės iš lėto skinasi kelią

Bioversija m7 2024 11 19

Parodoje jau keletą metų iš eilės dalyvauja Vokietijos bendrovė „Big Dutchman", kuri yra didžiausia pasaulyje kiaulių ir paukščių įrangos tiekėja.

Įrangos pardavėjas Vytautas Simanavičius sakė, kad parodoje nesitiki būtinai rasti naujų klientų. „Tačiau ji yra gera galimybė priminti apie save, pabendrauti su esamais klientais, jiems papasakoti apie naujoves. Šiuo metu pasaulyje vyrauja tendencija, kai vištos vis dažniau auginamos ne narvuose, o laisvėje. Mes šiam pokyčiui siūlome naujausią įrangą, tačiau Lietuvoje vištų auginimas laisvėje dar nepopuliarus. Rinka dar turi persiorientuoti. Juk laisvėje auginamų vištų kiaušiniai yra 20-30 proc. brangesni", - teigė V. Simanavičius.

Vokiečių bendrovės „Big Dutchman" atstovas Vytautas Simonavičius sakė, kad Lietuvos ūkininkai po truputį atsisako vištų auginimo narvuose.

Prancūzijoje - panašios avių augintojų godos

Pirmą kartą parodoje dalyvauja seniausias Prancūzijos elektrinių tvorų įrangos gamintojas „Clotseul". Ši įmonė siūlo didelį energijos šaltinių, izoliatorių, priedų, polietileno gaminių asortimentą. Įmonės vadovas Liudovikas Šapronas (Ludovic Chapron) sakė, kad viena sutikta lietuvė juos paskatino atvykti į parodą Lietuvoje. „Svarstome apie veiklą jūsų šalyje, todėl nutarėme dalyvauti šioje parodoje. Mūsų įmonė gerai žinoma Prancūzijoje, daugelis avių ir karvių augintojų naudoja mūsų elektrines tvoras", - sakė L. Šapronas.

Prancūzijos bendrovės „Clotseul" vadovas Liudovicas Šapronas tikisi rasti pirkėjų elektrinei tvorai.

Jis pažymėjo, kad ir Prancūzijoje avis auginančius ūkininkus skriaudžia vilkai. „Nuo jų reikia saugotis. Tačiau kai kurie ūkininkai nori avis auginti visiškai laisvas, todėl turi susitaikyti, kad jos bus lengvas grobis vilkams. Kaip ir pas jus, Prancūzijoje ūkininkai norėtų, kad kuo daugiau vilkų būtų sunaikinta", - teigė L. Šapronas.

Pirmą kartą parodoje dalyvauja bendrovė iš Rusijos, įvairią techniką gaminanti „Navigator NM". Jos vadovas Artiomas Galitskis (Artem Galitskyi) mano, kad bendrovė jau pasiekė tokį kokybės lygį, jog gali pasiūlyti savo gaminius Vakarų Europos ūkininkams.

Bendrovė šiuo metu turi savo atstovus Baltarusijoje ir Kazachstane. „Norėtume rasti atstovus ir Lietuvoje. Jau pirmąją parodos dieną turėjome kelis pokalbius su potencialiais partneriais, kurie galėtų prekiauti mūsų kultivatoriais, grėbliais, ritinių presais. Čia atvykę sužinojome, kad ir kitos bendrovės gamina panašios paskirties gaminius. Taip pat išvydome prekybos ženklų, kurių Rusijoje nebuvau matęs", - sakė A. Galitskis (titulinėje nuotraukoje).

Rusijos rekordiniai pasiekimai ne visus džiugina

Rusijos bendrovė įsikūrusi Permės mieste. Nuo jo iki Kauno - apie 2500 kilometrų, tad technika į parodą keliavo beveik keturias paras. „Technika atvyko laiku. Paroda palieka gerą įspūdį, o apie rezultatus galėsime spręsti jai pasibaigus", - sakė A. Galitskis.

Rusijos bendrovės vadovas sakė, kad šiuo metu Rusijoje žemės ūkis išgyvena pakilimą, tačiau sunku pasakyti, kas jo laukia artimiausiu metu. „Arba įvyks tikras proveržis, arba viskas gali baigtis ne taip gerai. Situacija tokia, kad nors kai kurie sektoriai, ypač grūdininkystė pasiekė rekordinius rezultatus, tačiau toli gražu ne kiekvienas kaimo gyventojas jaučia šį pakilimą", - teigė A. Galitskis.

Estijos bendrovės „Nordkalk“ biuro Lietuvoje marketingo vadovas Artūras Kiudulas mano, kad paroda puiki vieta pabendrauti su klientais.

Pirmaujanti kalkakmenio gavybos ir perdirbimo kompanija Baltijos jūros regione Estijos kapitalo bendrovė „Nordkalk" jau trečią kartą dalyvauja parodoje. Bendrovė žemės ūkiui tiekia smulkintą kalkakmenį, naudojamą pašarų gamybai ir dirvožemio rūgštingumui mažinti, o aplinkos apsaugos, statybos ir chemijos pramonei - kalkakmenį bei kalkes.

Bendrovės biuro Lietuvoje marketingo vadovas Artūras Kiudulas sakė, kad dalyvavimas parodoje pasiteisina. „Matome, kad kasmet daugėja konkurentų, šiemet jau yra penkios panašius produktus siūlančios bendrovės. Nesitikime pardavimų, tačiau čia galime pabendrauti su ūkininkais, papasakoti apie savo produktus", - teigė A. Kiudulas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos