Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Renginiai
Ūkininkų sąjunga minėjo veiklos 100-metį

Kėdainiai. Lietuvos ūkininkų sąjungos įkūrimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui skirtas šventinis renginys surengtas Kėdainių arenoje. Jo metu apdovanoti aktyviausi ir daugiausia organizacijai nusipelnę ūkininkai.

Šventinis renginys prasidėjo dokumentiniais kadrais, pasakojančiais Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) susikūrimo istoriją, pristatančiais pirmąjį organizacijos vadovą (būsimąjį šalies Prezidentą) Aleksandrą Stulginskį, LŪS veiklą iki sovietų okupacijos, dramatišką ūkininkijos likimą po 1940-ųjų metų ir organizacijos atsikūrimą 1989-ųjų vasarį.

Kėdainių arenos fojė įrengtoje nedidelėje istorinių dokumentų ekspozicijoje galima buvo susipažinti su pirmaisiais Lietuvos ūkininkų sąjungos įstatais, kuriuos renginiui paskolino nacionalinė M. Mažvydo biblioteka.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak LŪS tarptautinių ryšių koordinatorės Jovitos Motiejūnienės, steigiamajame Lietuvos ūkininkų suvažiavime prieš 100 metų dalyvavo apie 40 ūkininkų. Šiandien LŪS priklauso 41 rajoninė organizacija, vienijanti daugiau kaip 5000 narių.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas savo kalboje pažymėjo, jog nueitas netrumpas kelias, padaryta tikrai nemažai.

„Ūkininkų sąjungos istorijoje atrandame pasikartojimų. Ūkininkų dalyvavimą organizacijos veikloje žymi aktyvios veiklos ir mažiau aktyvaus dalyvavimo periodai ir atitinkami rezultatai. Visa tai parodo, kad vienas žmogus, kiek bedirbtų, nepasiektų tiek, kiek visi būryje. Šiandieniniais ūkiais gali didžiuotis visa Lietuva. Ūkininkai nuolat ieško geriausių sprendimų, kuria kooperatyvus, rekonstruoja melioracijos sistemas, taiso kelius, dalyvauja bendruomenių veikloje. Džiaugiuosi, kad esame vertinami, žmonės žino, ką mes darome, ir supranta, jog žemdirbiai yra jėga, generuojanti nemažą nacionalinio biudžeto dalį“, – kalbėjo J. Talmantas, linkėdamas, kad ūkininkams „Dievas padėtų, o valdžia netrukdytų“.

Šventiniame renginyje dalyvavo ir šalies ūkininkiją sukakčių proga sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis pažymėjo, kad į 100-metį ūkininkus atvedė vienybė, kurią būtina išsaugoti. V. Pranckietis prisiminė, kad jo senelis taip pat priklausė Lietuvos ūkininkų sąjungai, o šeima yra išsaugojusi senelio ūkio buhalterinės apskaitos knygas bei kitus dokumentus. Vieną iš jų – 1938 metais ūkyje pirktos sėjamosios mašinos dokumentą – Seimo pirmininkas dovanojo renginio generalinio rėmėjo „DOJUS“ įmonių grupės generaliniam direktoriui Donatui Dailidei.

Šventės dalyvius taip pat sveikino parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, įvairių organizacijų, su kuriomis bendradarbiauja LŪS, atstovai.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sveikinimo kalboje pažymėjo, kad ūkininkai yra ekonomikos ir kaimo gyvybingumo šaltinis. Už ūkininkavimo skatinimą, ūkininkų vienijimą ir atstovavimą jų interesams ministro padėkos raštai buvo skirti pirmajam atkurtosios LŪS pirmininkui Povilui Paštukui, LŪS Varėnos rajono skyriaus pirmininkui Edmundui Samauskui, Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkui Raimundui Juknevičiui ir Jurbarko rajono LŪS pirmininkui Raimundui Jovarauskui.

Specialiai LŪS įkūrimo 100-mečio proga nukaldintais ordinais apdovanota dešimt asmenų, labiausiai nusipelniusių organizacijos veiklai. Apdovanojimai įteikti: vienam pirmųjų atkurtos organizacijos vadovų prof. Jonui Čiulevičiui, ilgametei LŪS vadovei ir Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkei Genutei Staliūnienei, LŪS Joniškio skyriaus pirmininkei Lilijai Šermukšnienei, LŪS Ignalinos skyriaus pirmininkei Marijonai Lukaševičienei,

Tauragės ūkininkų sąjungos pirmininkei Reginai Rimkienei, LŪS Kaišiadorių skyriaus pirmininkui Sauliui Stirnai, LŪS Telšių skyriaus pirmininkui Vytautui Rakickui, LŪS Kupiškio skyriaus pirmininkui Zigmantui Aleksandravičiui, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui Edvardui Makeliui ir LŪS pirmininkui Jonui Talmantui.

Aktyviems LŪS nariams už svarų indėlį organizacijos veikloje įteiktos padėkos, o LŪS skyrių pirmininkams – atminimo ženkleliai.

Į šventinį renginį buvo susirinkę daugiau kaip 1300 ūkininkų. Koncertinėje programoje dalyvavo Vytauto Lukočiaus vadovaujama „Vilniaus sinfonietta“ ir Martynas Kavaliauskas, taip pat Vytautas Šiškauskas ir grupė „Jonis“.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos