Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Renginiai
Startavo geriausio traktoriaus rinkimai

Roma. Nuotoliniu būdu paskelbtas tradicinių „Metų traktoriaus 2021“ rinkimų startas. Šiemet konkurse dalyvauja vienuolika traktorių gamintojų. Tarp dalyvių nėra „John Deere“, SDF koncerno ir kai kurių kitų gamintojų.

Šiųmečiai geriausio traktoriaus rinkimai kitokie nei įprastai – skaitmeniniai, nes dauguma kandidatų pristatomųjų renginių vyks nuotoliniu būdu, tai yra internetu transliuojamose vaizdo prezentacijose.

„Pandemija privertė ieškoti naujo konkurso organizavimo formato, taip pat pergalvoti komisijos narių bendravimo būdus. Tad išnaudosime šiuolaikines technologijas ir šiemet bendrausime internetinėje erdvėje, tačiau dėl to mūsų darbas tikrai nenukentės“, – sakė konkurso komisijos pirmininkas Fabijus Dzamaretis (Fabio Zammaretti).

Bioversija 2024 04 15 m7

„Nors pandemija atnešė iššūkių ir šiųmetis konkursas persikėlė į skaitmeninę erdvę, tačiau daugiau kaip dviejų dešimtmečių tradicijas tęsiame ir geriausią 2021 m. traktorių išrinksime“, – pabrėžė konkurso komisijos pirmininkas Fabijus Dzamaretis

Jis pripažino, kad didžiausia nežinomybė dėl to, ar pavyks šiais metais suorganizuoti kandidatų lauko bandymus, kurie paprastai vyksta rudenį. „Viskas priklausys nuo epidemiologinės situacijos, tačiau mes turime atsarginį planą B. Bet kuriuo atveju, kandidatai bus įvertinti profesionaliai ir nugalėtojai išrinkti“, – pabrėžė konkurso komisijos primininkas.

Kandidatus ir jų techninius parametrus atsakingai vertins 26 žurnalistai, dirbantys specializuotose žemės ūkio ir šio sektoriaus technikai skirtuose leidiniuose, įskaitant ir skaitmeninius, iš 25 šalių, tarp jų ir Lietuvos. Lietuvai atstovauja žurnalo „Mano ūkis“ žurnalistė.

Skaitmeninį konkurso formatą palankiai vertina ir naujasis jo rėmėjas – Europos ir Amerikos rinkose įsitvirtinusi didžiausia Indijos padangų gamintoja BKT, šiemet pakeitusi kompaniją „Trelleborg“, su konkursu koja kojon žygiavusią aštuonerius metus.

Pasak BKT vykdančiosios direktorės Europoje Lučijos Salmazo (Lucia Salmaso), pats konkursas ir šiųmetis jo skaitmeninis formatas atspindi pramonės ir technologijų pažangą bei tendencijas, todėl ir padangų gamintojai, kurios veikla neįsivaizduojama be inovatyvių sprendimų, technologijų ir vis naujų iššūkių, būti jo pagrindiniu rėmėju – didžiulė garbė.

„Šis konkursas ir BKT turi daug bendro. Prestižinis apdovanojimas yra pažangiausių technologijų simbolis, kartu atspindintis ir žemės ūkio technikos ateities, kurios pagrindas – tvarumas, kokybė, technologinė pažanga, viziją. Tai aktualu ir dinamiškai kompanijai BKT. Be to, vienija mus ir iššūkiai“, – sakė L. Salmazo įvadinėje konkurso konferencijoje „Tegul iššūkis prasideda“ („Let the Challenge begin“).

Įvadinėje nuotolinėje konferencijoje apžvelgti svarbiausi visų 4 kategorijų traktorių atrankos ir vertinimo kriterijai, tarp kurių ne tik techniniai dalykai (variklis, transmisija, hidraulinė ir elektroninė sistemos ir pan.), bet ir komfortą, našumą, darbų efektyvumą lemiantys aspektai (dizainas, kabinos patogumas, ergonomika, valdymas, susietumas, tiksliosios žemdirbystės elementai ir t. t.).

Pagrindinėje „Metų traktoriaus“ kategorijai kandidatus pateiks devyni gamintojai: be mūsų šalyje gerai žinomų kompanijų „New Holland“, „Case IH“, „Claas“, „Fendt“, „Massey Ferguson“, dėl geriausio traktoriaus dar varžysis „ArmaTrac“, „Kubota“ ir „Steyr“ modeliai. Standartinio traktoriaus kategorijai, kurios vienas iš vertinimo kriterijų – universalumas, valdymo paprastumas ir platus pritaikomumas, kandidatus pateiks 5 gamintojai: „Case IH“, „Fendt“, „ArmaTrac“, „Kubota“ ir „Valtra“. Geriausios specialiosios paskirties traktorius pristatys „Antonio Carrano“, „Landini“, „Fendt“ ir „Valtra“.

Konkretūs modeliai žurnalistams bus pristatyti kitą savaitę per nuotolines vaizdo prezentacijas. Visi į finalą atrinkti kandidatai varžysis ir dėl pernai įsteigtos naujos kategorijos „Tvarus traktorius“ titulo, kurį renkant didelis dėmesys bus skiriamas skaitmeniniams, automatiniams sprendimams.

Dėl daugumoje šalių paskelbto karantino konkursas šiemet startavo beveik mėnesiu vėliau nei įprastai, nors parengiamieji darbai jau prasidėjo metų pradžioje, kai organizatoriai išsiuntė traktorių gamintojams kvietimus dalyvauti konkurse.

Visų kategorijų finalo dalyviai paaiškės liepos viduryje, o nugalėtojai bus paskelbti kitais metais vasario mėnesį Bolonijoje vyksiančioje parodoje EIMA.

Pernai „Metų traktoriaus 2020“ titulas atiteko Fendt 942 Vario, geriausio standartinio traktoriaus kategorijos laimėtojas Fendt 314 Profi+, geriausias specialiosios paskirties – New Holland T4.110N, o naujos kategorijos „Tvarus traktorius“ laureatas – gamtinėmis dujomis varomas New Holland T6.180.

Plačiau apie konkursą, jo kandidatus skaitykite šiuo metu rengiamame  žurnalo „Mano ūkis“ liepos numeryje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos