Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Renginiai
Pamaryje ministrą pasitiko ūkininkų traktoriai Atnaujinta
Soc. tinklo „Facebook“ sustabdytas kadras (R. Lekavičius)

Šilutė / Šilalė. Į susitikimą su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku Šilutės krašto žemdirbiai atvyko žemės ūkio technika. Vis dėlto traktoriai į miestą nebuvo įleisti. Žemės ūkio technika ministrą popiet pasitiko ir Šilalėje.

Socialiniuose tinkluose ketvirtadienį priešpiet ėmė plisti vaizdai, kad žemdirbių traktoriai buvo sustabdyti miesto prieigose. Rokas Dlugoborskis „Youtube“ vaizdo įraše pasakoja, kad ūkininkai tiesiog atvažiavo savo transportu pasikalbėti su žemės ūkio ministru.

„Atvažiavome taikiai pasikalbėti, žemės ūkio reikalų spręsti su žemės ūkio technika. O tai su kuo daugiau? Su išeigine mašina gi nevažiuosi, bet policija neįleido“, – vaizdo įraše pasakoja R. Dlugoborskis.

Bioversija m7 2024 01 02

Žemdirbių teigimu, ties kai kuriais įvažiavimais į miestą sustabdyti traktoriai apsunkins ir šilutiškių judėjimą.

Kaip portalui manoūkis.lt patvirtino Tauragės apskr. vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė, policija į miestą neleido įvažiuoti daliai traktorių, per pietus miesto prieigose jų stovėjo apie dvidešimt.

Jos teigimu, situacija mieste rami, tačiau viešojoje erdvėje sklinda vaizdo įrašai, kad veiksmo yra. Pasak L. Banienės, rimtų pažeidimų nenustatyta, jokių rimtesnių incidentų taip pat nėra, pareigūnai Šilutėje užtikrina viešąją tvarką ir stebi situaciją.

Pasak L. Banienės, pareigūnai ketiną eismą riboti tiek, kiek reikės, kiek užsitęs potencialus mitingas.

„Eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms nebuvo visiškai ribojamas. Tiesiog buvo stabdomi ir neįleidžiami sunkiasvorio transporto vairuotojai, kurie potencialiai gali dalyvauti minėtoje neteisėtoje akcijoje“, – teigė Tauragės VPK atstovė.

Šilutės ūkininkams išseko kantrybė

Portalas manoūkis.lt susisiekė su Šilutės krašto ūkininkų sąjungos pirmininku Kęstučiu Andrijausku.

Paklaustas, kodėl kai kurie ūkininkai į susitikimą su žemės ūkio ministru atvyko traktoriais, atsakė: „Ministras su dviem rankomis ir dviem kojomis. Kodėl taip sakau? Nes jam nieko neatsitiko.“

Anot Šilutės krašto žemdirbių vadovo, ūkininkai su traktoriais atvažiavo spontaniškai, policija juos suvarė į aikšteles, kad traktoriais neblokuotų centrinės miesto gatvės. Tiesa, anot jo, bent vienas jų buvo sulaikytas.

K. Andrijausko teigimu, susitikime su ministru, per kurį aptarti šiuo metu daugiausia išbandymų ūkininkams keliantys klausimai: naujos žymėto dyzelino naudojimo taisyklės, daugiametės pievos, saugomos teritorijos, buvo visko.

„To ir reikėjo tikėtis, juolab kad buvo atstovų ir iš kitų rajonų. Ūkininkams išseko kantrybė tylėti. (...) Nebuvo nė vieno, kuris sakytų, kad patikėjo pažadais. Jais nebetiki jau niekas“, – pabrėžė K. Andrijauskas.

O štai vienas iš ūkininkų salėje net uždavė klausimą: „Kieno pasirūpinta, kad policija mūsų neįleistų į miestą?“

Šilutės krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas atviravo – susitikimas su žemės ūkio ministru nė kiek nesumažino žemdirbių noro sausio pabaigoje važiuoti į sostinę. „Noras neišblėso nė kiek“, – patikino jis.

Šilutės rajono ūkininkas Mantas Mikilkevičius naujienų agentūrai BNS teigė, jog dalis vietos žemdirbių į savivaldybėje vykusį susitikimą su žemės ūkio ministru nusprendė atvykti traktoriais, tačiau juos prie įvažiavimų į miestą pasitiko policijos ekipažai. 

„Kažkodėl policijai kažkas pasakė, kad bus organizuojamos kažkokios riaušės, kažkokie piketai, nors mes nieko neorganizavome. Mus tiesiog pasikvietė į susitikimą su ministru, o mes tiesiog norėjome atvykti su traktoriais“, – sakė M. Mikilkevičius.    

„Policija net nepasakė, kokiu pretekstu neįleidžia, sakė, kad jiems duotas įsakymas neįleisti. Mes nedarėme jokių pažeidimų, jie mums užblokavo kelią, mus apkaltino, kad kažką blokuojame ir organizuojame“, – kalbėjo ūkininkas. 

M. Mikilkevičius policiją kaltino provokacijomis bei kritikavo pareigūnų darbą: „Policija žiauriai perlenkė lazdą. Būtų tiesiog suleidę tuos traktorius į aikštelę, stebėję, ar nevyksta riaušių ir jeigu jas kažkas būtų kėlę, būtų užkardę“. 

Jis patvirtino, kad policijos pareigūnai trečiadienį lankėsi Šilutės rajono ūkininkų namuose, ragindami raštiškai įsipareigoti nedalyvauti neramumuose. Policijos atstovė L. Banienė BNS teigė, jog policija trečiadienį prevenciškai kalbėjo su potencialiais protestų Šilutėje dalyviais tiek telefonu, tiek atvykę pas juos į namus. Pasak jos, ūkininkai buvo supažindinti su taisyklėmis ir reikalavimas, o gautus įspėjimus turėjo patvirtinti parašais. 

„Kadangi Šilutės rajono savivaldybės leidimas mitingui nebuvo išduotas, asmenys buvo įspėti apie teisėtus ir neteisėtus veiksmus bei galinčią grėsti atsakomybę“, – sakė L. Banienė.

Pradėjus sklisti informacijai, kad atvažiavę ūkininkai buvo sulaikyti, po pietų L. Banienė portalui manoūkis.lt patvirtino, kad protokolai buvo surašyti dviem asmenimis.

„Dėl pareigūno teisėtų reikalavimų nevykdymo ir pareigūno garbės ir orumo pažeminimo. Tie asmenys nepristatyti į policijos komisariatą, tiesiog buvo trumpam įsodinti į tarnybinį automobilį, ten surašyti administracinių nusižengimų protokolai, paskui asmenys paleisti“, – komentavo policijos atstovė.

Jos teigimu, popiet Šilutėje buvo ramu, žemės ūkio ministras išvyko 14 val. susitikti su Šilalės r. meru ir žemdirbių atstovais.

Su traktoriais pasitiko ir Šilalės žemdirbiai

K. Navicką su žemės ūkio technika vietos žemdirbiai pasitiko ir Šilalėje. Pasak Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilalės skyriaus pirmininko Aivaro Tamošaičio, ketvirtadienį apie 13.30 val. prie rajono savivaldybės susirinko beveik 100 traktorių. 

„Didelė rajono (ūkininkų – BNS) dalis suvažiavo su traktoriais prie savivaldybės, maksimaliai pilna visur policijos, jie nukreipinėja traktorius. (...) Laukiame, kada ministras išeis į kiemą su mumis pasikalbėti“, – BNS teigė A. Tamošaitis. 

Jo teigimu, protesto akcijai savivaldybė išdavė leidimą, tačiau jame numatytose vietose netilpo ūkininkų technika. „Dabar policija sprendžia, kur ją nukreipti, nes žmonių susirinko daug daugiau negu planuota. Nebūtų taip lengva jų surinkti, jeigu ūkininkams neskaudėtų“, – teigė A. Tamošaitis. 

Pasak jo, kad žemės ūkio ministro apsilankymo metu neramumų Šilalėje nekilo.

Atsiriboja nuo LŪS nepriklausančių asmenų

Prasidėjus žemdirbių protestams, atsirado ir norinčių pasinaudoti esama situacija. Lietuvos ūkininkų sąjunga savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje perspėjo savo narius būti atsakingais ir neleisti tam tikriems asmenims žemdirbiais naudotis kaip įrankiais.

„Norime viešai atsiriboti nuo asmenų, su kuriais mūsų organizacija ir nariai neturi nieko bendro! Žemdirbiai neturi nieko bendro su asmenybėmis, kurie bandys visaip kopijuoti ir dalintis mūsų informacija, bandys provokuoti įvykius taip, kad pasinaudoti žemdirbių vardu savo reitingų ir sekėjų provokacijoms“, – perspėja Lietuvos ūkininkų sąjunga.

Šaltinis: manoūkis.lt, BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
Visos apklausos