Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Renginiai
Prasidėjo „AgroBalt 2018“ (papildyta)

Vilnius. Ketvirtadienį prasideda tris dienas truksianti tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2018“, kurioje šį kartą dalyvaus ir svečiai iš Kinijos.

Jau 22 kartą vyksiančioje parodoje šiemet dalyvauja daugiau nei 200 dalyvių iš 24 šalių. Be Lietuvos dalyvių, stendus parodoje įrengė Kinijos, Lenkijos, Latvijos, Italijos, Makedonijos, Europos Komisijos (Belgijos), Rumunijos, Čekijos ir Ispanijos atstovai.

Simbolika, poezija ir meilė

Bioversija 22 02 02

 „Agrobalt” paroda pradėta su šiuolaikiniais ritmais persipynusios sutartinės garsais ir valstybingumo šimtmečio akcentais.  

Pasak renginį vedusios LRT laidų vedėjos Ugnės Galadauskaitės, simboliška, kad po aštuonerių metų pertraukos, minint valstybės šimtmetį, paroda sugrįžo, galima sakyti, į savo namus „Litexpo“ parodų ir kongresų centrą.

Paroda atidaryta atidengiant simbolinius duonos kepalus, kurie vėliau buvo supjaustyti ir išnešti vaišintis parodos svečiams.

Parodos atidaryme dalyvavęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Lietuvą vadino labai mobilia šalimi. „Simboliška – paroda grįžta į Vilnių, žemės ūkio ministerija lyg ir keliasi į Kauną. Matome, kad esame lankstūs ir kompensuojame galimus praradimus“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras priminė pirmąją Vytauto Didžiojo garbei skirtą žemės ūkio parodą: „Tuomet buvo išsakytas bendras vardiklis – darbšti ir klestinti Lietuva, kurios vieningas darbas yra geriausia priemonė savo kraštui apsaugoti nuo visokių negerovių. Šie istoriniai žodžiai svarbūs ir šiandien, tai perduosime ir savo vaikams.“

Jis pasidžiaugė, kad skatinant pažangą ir verslumą, nepamirštama ir mūsų žemės ūkio istorija, jos tradicijų puoselėjimas ir lietuviško produkto išskirtinumas. „Esu įsitikinęs, kad šiandien pamatę ir radę viską, ką gaminame ir siūlome geriausio, įvertinsite pastangas kurti modernų, konkurencingą žemės ūkio ir maisto pramonės sektorių“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis kalbą pradėjo Justino  Marcinkevičiaus eilėmis apie duoną. „Tai yra apie duoną, apie tris Baltijos valstybes, kurios duoną gerbia, duoną myli ir švenčia. Nes duona ir šventa, ir šventinė, o ir kasdienė. Štai todėl „Agrobalt“ tokia prasminga“, – sakė V. Andriukaitis.

Jis sakė sveikinąs sprendimą parodos metu diskutuoti apie maisto švaistymą,  iškeldamas idėją, kad ta suma, kuri prarandama švaistant maistą, galėtų nukeliauti būtent į žemės ūkį.

Ministras Giedrius Surplys parodos forumų dalyvius ragino kalbėtis atvirai, galbūt net aštriai. „Čia susirinkę galime apgalvoti, koks tas mūsų žemės ūkis, koks mūsų kaimas buvo prieš šimtą metų, per visą šimtmetį ir koks jis turėtų būti per ateinantį šimtmetį. Niekas kitas, tik mes, turime visus padargus savo rankose“, – kalbėjo G. Surplys.

Jis taip pat linkėjo svečiams papasakoti apie žemės ūkio svarbą lietuviams. „Visas mūsų kaimo sektorius – legenda apie meilę. Meilę žemei, savo tėvynei, kalbai, meilę gyvuliams. Tikiu, kad per tas tris dienas mes tą legendą papasakosime visiems savo svečiams“, – linkėjo ministras.

Du tarptautiniai forumai

Tai, kad paroda „AgroBalt 2018“ yra reikšminga visos Europos mastu, įrodo ir tai, jog šiemet jos metu vyks du svarbūs politiniai forumai: 13-asis Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas bei aukšto lygio politinis forumas, skirtas maisto švaistymo prevencijai.

Politiniame forume dėl maisto nuostolių ir švaistymo prevencijos, vyksiančiame ketvirtadienį, savo įžvalgomis dalysis Europos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis, Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) generalinis direktorius Chosė Graziano da Silva bei žemės ūkio ministrai ir delegacijų vadovai iš visos Europos.

13-ajame Kinijos–Vidurio ir Rytų Europos regiono šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumo metu bus pasirašyta bendra Vilniaus deklaracija, kuria įsipareigojama stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, siekti inovatyvių sprendimų žemės ūkio srityje bei skatinti prekybą. Tai, kad Kinijos Liaudies Respublikos žemės ir kaimo reikalų ministras Han Changfu atvyko į Lietuvą, yra laikoma svarbiu žingsniu stiprinant Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimą.

Kinija yra ilgalaikė Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerė. 2017 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Kiniją sudarė 8 mln. eurų, 2017 metais 88 proc. eksportuotų į Kiniją produktų buvo lietuviškos kilmės. Palyginti su 2016 m. eksportas į Kiniją padidėjo 19,8 proc., (lietuviškos kilmės produktų eksportas padidėjo 71,6 proc.).

Edukacijos – tiek mažiems, tiek dideliems

Kiekvieną parodos dieną, norintys pamatyti, kaip verdamas totoriškas plovas, kaip lietuviškais raštais dekoruojami meduoliai ar gaminami papuošalai iš gintaro, kviečiami atvykti į „Kaimo kiemą po ąžuolu“. Čia smalsuolių lauks Vilniaus, Tauragės, Švenčionių, Telšių, Kauno rajonų bei „Pajūrio kraštas“ vietos veiklos grupės. Jos pristatys tradicinius amatus, tokius kaip odininkystė, krepšelių pynimas ir juostų rišimas, juostų audimas, kanapių pluošto mynimas bei virvių vijimas, kastinio sukimas, siūlų dažymas su žolynais, šiaudų pynimas bei kiti amatai.

Čia galima rasti „Kaimo kieme po ąžuolu“ programą.

Linksmybės – kasdien

Parodoje kasdien vyks daug renginių, priviliosiančių mažuosius ir jau ūgtelėjusius: šiaudų labirintu bus galima nukeliauti pas kaliausę, Triušiukų slėnyje paglostyti triušiukus, Veislinių gyvulių paviljone pamatyti dailiojo jojimo parodomąją programą, Smalsiųjų klube sudalyvauti smagioje viktorinoje, o „Darže ant palangės“  pasisėti išsirinktą daržovę ar prieskoninę žolelę.

Lankytojus linksmins tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ užsienio svečiai, Vilniaus kolegijos šokių ir dainų ansamblis „Voruta“, švilpynių orkestras, Eičiūnų folkloro ansamblis „Žolynai“, tautinių šokių ansamblis „Ugnelė“ ir kiti.

Čia galima susipažinti su lauko scenos programa

Geriausiems eksponatams – apdovanojimai

„AgroBalt“, pradėta rengti 1992 metais,buvo pirmoji tarptautinė komercinė paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių. Nuo 1995-ųjų tapo tradicija „AgroBalt“ metu apdovanoti geriausius parodos eksponatus.

Prestižiniais aukso medaliais bei diplomais apdovanojami geriausi maisto produktai, tautinio paveldo gaminiai, žemės ūkio technikos gamintojai, veislinių gyvulių augintojai. Gauti apdovanojimai suteikia galimybę ženklinti apdovanotus gaminius „AgroBalt“ ženklu.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos