Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Renginiai
Prancūziškosios „Agrovizijos“ ypatumai

Utarvilis (Prancūzija)/Kaunas. Praėjusią savaitę Prancūzijoje vykusi žemės ūkio technikos, gyvulininkystės ir augalininkystės technologijų paroda „Innov-Agri" - penkis kartus didesnė lietuviškos „Agrovizijos" versija. Ketvirčio amžiaus sukaktį pažymintis renginys išsiskyrė įspūdingais skaičiais, o kompanijos pristatė ne mažiau svarbias nei pernai „Agritechnikos" mašinų naujoves.

Daugiau kaip 160 ha ploto užimančioje „Innov-Agri" tilpo viskas, kas aktualu šiuolaikiniam žemdirbiui, tačiau didžiausias dėmesys buvo skiriamas mašinų darbui demonstruoti. Šiemet eksponuojama technika užėmė 46, o dirbančių mašinų laukui nusidriekė net 76 ha plote.

Bioversija m7 2024 11 19

Parodoje „Innov-Agri" daugiausia žmonių būriavosi prie laukuose dirbančios technikos

Šiųmetėje parodoje naujoves demonstravo per 300 dalyvių, iš jų 35 proc. - užsienio kompanijos. Laikini statiniai užėmė 13 200 kv. m, buvo nutiesta per 40 km elektros kabelių, įrengti 25 generatoriai, kurie generavo 3 000 kW elektros energijos. Parodos organizatoriai didžiuojasi ir įspūdingu lankytojų skaičiumi - negalutiniais duomenimis, per 3 dienas apsilankė daugiau kaip 90 tūkst. žmonių. Ekspozicijose buvo pristatyta per 1 000 mašinų.

Parodos metu vyko dešimtis konferencijų apie mokslo pasiekimus tausojamosios žemdirbystės, vandens kaupimo, šiaudų panaudojimo, pasėlių kontrolės ir tiksliosios žemdirbystės srityse. Gaudė traktorių varikliai renginio metu surengtame Prancūzijos traktorių traukimo čempionate.

Parodos organizatoriai - „France Agricole Group", kuriai priklauso vienas iš didžiausių šalies žemės ūkio laikraščių „France Agricole" - įsitikinę, kad „Innov-Agri" didžiausias Europoje žemės ūkio naujovėms skirtas renginys po atviru dangumi. Paroda organizuojama kasmet: lyginiais metais Utarvilyje (Outarville), nelyginiais - Onde (Ondes).

Gera vieta naujovių privalumus laukuose pademonstruoti

Ir dalyviai, ir lankytojai parodą „Innov-Agri" ypač vertina dėl to, kad vienoje vietoje galima pamatyti ir palyginti laukuose dirbančią skirtingų kompanijų techniką. Mašinas pristatančios įmonės turi galimybę praktiškai pademonstruoti visus naujovių privalumus.

Kompanijos „Deutz-Fahr" stende ūkininkų minia rikiavosi prie pirmą kartą parodoje „Agritechnica" pristatytos naujos serijos galiūno, maksimalios 340 AG Deutz Fahr 9340 TTV traktoriaus. Čia mašiną buvo galima ne tik apžiūrėti, bet ir atsisėdus už vairo apsukti ratą kitą. Deutz Fahr 9340 TTV - pirmasis SDF grupės („Same Deutz-Fahr") serijinės gamybos traktorius, kurio galia viršija 300 AG. Traktorius pateko į konkurso „Metų traktorius 2015" finalą.

Deutz Fahr 9340 TTV varžosi dėl geriausiojo titulo konkurso „Metų traktorius 2015" finale

Pasak kompanijos „Deutz Fahr" Tyrimų ir vystymo centro vadovo Masimo Ribaldonės (Massimo Ribaldone), naujoji Deutz Fahr 9 serija įkūnija ne tik didelę jėgą, bet ir išskirtinį darbo komfortą. „Traktoriai skirti sunkiems žemės darbams, kurie reikalauja išskirtinės galios, tačiau mašina pasiteisins ir transporto darbuose", - naują seriją parodoje „Innov-Agri" surengtoje spaudos konferencijoje pristatė M. Ribaldonė.

Naujoji serija apima 4 modelius (nuo 280 iki 340 AG). Traktoriuose montuojamas 7,8 l darbinio tūrio, 6 cl., Tier IV deginių emisijų reikalavimus atitinkantis variklis Deutz TTCD. Išmetamosioms dujoms apdoroti pasirinktos dvi technologijos - SCR sistema ir DPF filtras. Degalų bako talpa - 600, AdBlue tirpalo - 60 l. Deutz Fahr 9 serijos naujovė ir bepakopė ZF Terramatic TMT 32 transmisija.

Kitas parodoje „Innov-Agri" demonstruotas konkurso „Metų traktorius 2015" finalininkas - Massey Ferguson 8737, kurio maksimalus pajėgumas su galios valdymo sistema 400 AG. Mašinoje montuojamas 8,4 l darbinio tūrio, 6 cl. AGCO Power variklis ir bepakopė Dyna VT transmisija. Išmetamieji deginiai nukenksminami iki Tier IV standarto reikalavimų, naudojant SCR ir EGR (išmetaųjų deginių recirkuliacijos) sistemas.

Massey Ferguson 8737 - vienas iš septynių modelių, patekusių į konkurso „Metų traktorius 2015" finalą

Derliaus nuėmimas gyvai

Parodos dalyviams „Innov-Agri" organizatoriai suteikia progą pademonstruoti ne tik dirbančias žemės dirbimo, bet ir derliaus nuėmimo mašinas. Joms pristatyti buvo skirta 2 ha rapsų, 15 - kukurūzų, 7 - kukurūzų silosui, 7 ha - žalienų.

Didžiųjų kompanijų stenduose vienodai svarbią vietą užėmė ir traktoriai, ir kombainai. Kito sezono bendrovės „Claas" asortimentas atsinaujins trimis vidutinės klasės Claas Tucano serijomiss: 500 serija su APS Hybrid, 400 - su APS ir 300 serija su klasikine Claas kūlimo sistemomis. Remiantis gamintojo pranešimais, naujieji vidutinės klasės javų kombainai techninėmis savybėmis, komforto lygiu ir dizainu dar labiau priartės prie pažangiausių Claas Lexion mašinų.

Galingiausiuose Claas Tucano 570 ir 580 modeliuose (354 ir 378 AG) įrengta vieno, o ne dviejų, kaip Lexion mašinose, 570 mm skersmens rotoriaus APS Hybrid kūlimo sistema. Grūdų bunkerio talpa siekia 9 000 l. Šių javų derliaus dorojimo mašinų grūdų iškrovimo greitis dėl naujos sraigės padidėjo apie 30 proc. iki 105 l/s. Naujuose modeliuose įdiegta ir daugiau našumą didinančių techninių sprendimų.

„Claas" atnaujino ir papildė vidutinės klasės javų kombainų Claas Tucano serijas

Kompanija „Deutz Fahr" parodoje „Innov-Agri" taip pat pristatė didžiausią kombainų asortimento naujovę - C7000 seriją. Priklausomai nuo modelio, naujų kombainų maksimali galia siekia nuo 250 iki 334 AG. Dėl įdiegtų naujovių kombainai gali dirbti įvairiomis derliaus nuėmimo sąlygomis. Modelių C7205 grūdų bunkerio talpa 8 500, C7206 - 9 500 l. Iškrovimo sraigės gali būti pasirinktinai 5; 5,6 ir 6 m ilgio. Priklausomai nuo modelio, kombainuose montuojami 6,1 l ir 7,8 l darbinio tūrio Deutz varikliai, kuriuose įdiegta SCR sistema.

Bendrovės „Deutz Fahr" ekspozicijos milžinas - vienas iš naujos C7000 serijos modelis

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos