Kaunas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje išskirtiniams eksponatams įteikti tarptautinės parodos „Ką pasėsi...2019“ medaliai.
Jau tapo tradicija medalius įteikti iš anksto, kad juos gavusios įmonės galėtų jais pasipuošti savo stendus ir pažymėti vertinimo komisijos išrinktus išskirtinius eksponatus. Paroda „Ką pasėsi“ vyks jau šią savaitę – balandžio 4–6 dienomis.
Iš dvidešimties pretendentų į apdovanojimus eksponatų vertinimo komisija, kurią sudarė Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ir VDU Žemės ūkio akademijos atstovai, išrinko dešimt inovatyviausių, išskirtiniausių, aktualiausių šalies žemės ūkiui eksponatų. Vertinant buvo atsižvelgta į pateiktus pristatymus, pripažinimą kitose parodose, atsiliepimus ir kitus kriterijus.
Parodos laureatams įteikti medaliai, kuriuos nuo 1999 metų kuria skulptorius Marijus Petrauskas. Įmonių atstovams medalius įteikė vertinimo komisijos pirmininkas Rimantas Krasuckis ir kancleris Antanas Maziliauskas.
Bendrovės „Dojus agro“ KUHN produktų grupės vadovas Evaldas Badauskas (centre) su parodos organizatoriais
Pasak komisijos pirmininko Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos politikos grupės vyr. patarėjo Rimanto Krasuckio, dėl medalių tarpusavyje įmonės varžėsi keliose grupėse, visose grupėse buvo pasiūlyta ne po vieną pretendentą. Vieną grupę sudarė motorinė žemės ūkio technika, tokia kaip traktoriai, kitą – kombainai. Trečia grupė – purkštuvai, sėjos ir žemės dirbimo mašinos. Ketvirta – agrotechninės priemonės, tarp jų ir biostimuliatoriai, tręšiamieji produktai, tai, kas R. Krasuckio žodžiais, aktualu derlingumui ir dirvos tausojimui arba tvariam ūkininkavimui palaikyti.
Bendrovės „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis (centre)
„Akivaizdu, kad kiekvienais metais pristatoma vis našesnė technika, pažangesnė įranga, biostimuliatoriai ar tręšiamieji produktai, kurie mūsų žemės ūkį stato į lygias gretas su kitų šalių pažangiausiais pasiekimais“, – sakė komisijos pirmininkas, neabejodamas, kad medaliai didina ir pačių įmonių moralinį pasitenkinimą, taip pat žmonių pasitikėjimą iš užsienio atvežama ar Lietuvoje kuriama technika, įranga ir kitomis žemės ūkio technologijomis.
Parodos medaliais apdovanoti eksponatai:
Biologinis stimuliatorius Ferbanat („Aljara“);
Biologinis preparatas Bacto-K („Bioenergy LT“);
Juostinis grėblys Kuhn MergeMaxx 950 („DOJUS agro“);
Javų kombainas Case IH Axial-Flow 8250 AFS Harvest Command TM („Dotnuva Baltic“);
Prikabinamas purkštuvas Fendt Rogator 344 („Ivabaltė“);
Puspriekabė silosui vežti PTL-50 („Laumetris“);
Automatinė melžimo sistema Lely Astronaut A5 („Lytagra“);
Universalus ratinis traktorius Valtra A114 HiTech4 („Rovaltra“);
Automatizuota galvijų šėrimo įranga – diržinis pašarų transporteris („Specagra“);
Purkštuvas Amazone UX 01(„SV technika“).
Papildomai trims eksponatams skirti parodos diplomai. Jais apdovanoti: savaeigis purkštuvas Hardi Alpha Evo 5100 (UAB „Biržų žemtiekimas“), automatizuota melžimo sistema DeLaval VMS V300 (UAB „DeLaval“), naujos technologinės kartos azotinės trąšos Sulfammo N-PROCESS(UAB „Timac AGRO LT“).
Nauja mokslo ir verslo bendradarbiavimo erdvė
Po medalių įteikimo ceremonijos visi dalyviai buvo pakviesti į naują erdvę Žemės ūkio akademijoje – mokslo ir verslo bendradarbiavimo klubą „Inno Space“. Klubas gimė Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko bei Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro iniciatyva. Stiklinė patalpa ketvirtųjų rūmų fojė – netradicinė erdvė, skirta mokslo ir verslo diskusijoms, seminarams ir susitikimams.
VDU Žemės ūkio akademijos kanclerio prof. dr. Antano Maziliausko teigimu, kad bendradarbiavimas ar mokslo ir verslo partnerystė vyktų sklandžiai, būtina pirmiausia vieniems kitus pažinti neformaliai bendraujant, susitinkant ir taip kuriant santykius – tam ir bus skirta naujoji erdvė.
Apdovanojimas įmonės „Lytagra“ atstovų (iš kairės) – Rimgaudo Pocevičiaus ir Rimo Norvilo – rankose
„Esame dabar antras pagal dydį Lietuvos universitetas, norime būti atviri ir modernūs. Neabejojame, kad sujungus trijų universitetų pajėgas būsime žymiai geresni klientai verslui ir patrauklesni būsimiems studentams“, – sakė Žemės ūkio akademijos kancleris, primindamas apie studentų naujas galimybes ugdyti gebėjimus, renkantis Vytauto Didžiojo universiteto siūlomus papildomus dalykus, tarp kurių – 30 užsienio kalbų pasiūla.
Bendrovės „SV Technika“ atstovai (iš kairės): Mindaugas Urmonas ir Sigitas Kliauga
Lankytojų laukia jau ketvirtadienį
Jau šį ketvirtadienį, balandžio 4 d., VDU Žemės ūkio akademijoje prasidėsianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2019“ išlieka viena didžiausių Baltijos regione. Ji suteikia galimybę šalies žemdirbiams tiesiogiai susipažinti su pačiomis naujausiomis žemės ūkio vystymosi tendencijomis. Ekspozicijose parodos lankytojų lauks apie 500 eksponentų: 300 įmonių ir organizacijų, 200 smulkiųjų gamintojų (tautodailininkų, kaimo amatininkų, sodininkų, gėlininkų, maisto produktų prekiautojų). Parodoje prisistatys 26 užsienio kompanijos iš 8 pasaulio šalių (Vokietijos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Danijos, Lenkijos, Suomijos ir Rusijos).
Parodos organizatorė – Žemės ūkio akademija – parodos lankytojus sutiks atsinaujinusi. Nuo metų pradžios prisijungusi prie Vytauto Didžiojo universiteto ji sustiprino savo mokslo ir inovacijų sklaidos potencialą. Įvykusius pokyčius Žemės ūkio akademija parodos lankytojams pristatys savo stende.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)