Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Renginiai
Jaunieji mokslininkai pristatė savo tyrimus

Vilnius. Jaunieji mokslininkai puikiai jaučia žemės ūkio aktualijas ir savo darbais stengiasi prisidėti, sprendžiant tokias aštrias problemas, kaip oro ir dirvožemio tarša, ar ieškant alternatyvių necheminių priemonių augalų ir gyvūnų sveikatingumui palaikyti.

Daugybė aktualių temų gvildenta vakar Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro bei Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Jaunieji mokslininkai – žemės ūkio pažangai“.

Tai jau tradicine tapusi aštuntoji jaunųjų mokslininkų konferencija, kurios tikslas – telkti jaunuosius mokslininkus, vykdančius agronomijos, agrobiologijos ir agroekologijos, dirvožemio ir agrochemijos, sodininkystės ir daržininkystės, miškotyros, zootechnikos ir veterinarinės medicinos, žemės ūkio inžinerijos, maisto saugos ir kokybės, agrarinės ekonomikos ir kaimo sociologijos mokslo sričių ir krypčių tyrimus bei skatinti jų bendradarbiavimą ir tyrimų rezultatų sklaidą.

Bioversija 2024 04 15 m7

Šios konferencijos organizacinio komiteto vadovas, LMA viceprezidentas, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkas akademikas Zenonas Dabkevičius pabrėžė, kad visų pirma svarbu tai, jog ši konferencija jau tapo tradicinė – rengiama aštuntą karta. Po pirmųjų keturių rengimo metų konferenciją nutarta išplėsti ir padaryti tarptautinę. Joje tradiciškai dalyvaudavo Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos jaunieji mokslininkai.

LMA viceprezidentas, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkas Zenonas Dabkevičius ir LAMMC direktorius Gintaras Brazauskas

„Šiemet vyko jau aštuntoji konferencija, joje formaliai dalyvavo dvi šalys – Lietuva ir Latvija, bet tarp konferencijos dalyvių buvo doktorantų iš Ukrainos, Rusijos, Nigerijos, kurie studijuoja Lietuvos ir Latvijos institucijose“, – „Mano ūkiui“ sakė Z. Dabkevičius.

Trims sekcijoms vadovavo visi LMA tikrieji nariai – iš viso net 13 akademikų. Konferencija ypatinga tuo, kad joje nėra jokių stendinių pranešimų, vien tik žodiniai. Taip sumanyta todėl, kad pagrindinis tikslas – gyvai bendrauti jauniems mokslininkams tarpusavyje ir su vyresniosios kartos atstovais.

Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Jūras Banys ir prof. Antanas Sederevičius

LMA prezidentas akad. Jūras Banys, sveikindamas konferencijos dalyvius pažymėjo, kad LMA iniciatyva jaunieji mokslininkai vis labiau įtraukiami į LMA veiklą – šiomis dienomis įvyko rinkimai į Jaunąją akademiją (LMAJA), atstovaujančią visoms mokslo sritims. Latvijos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkė prof. Baiba Rivža pabrėžė, kad ši konferencija – tai galimybė užmegzti ir stiprinti Baltijos šalių jaunųjų mokslininkų ryšius.

Iš viso konferencijoje dalyvavo 24 pranešėjai iš Lietuvos ir 6 pranešėjai iš Latvijos. Pranešimus rengė ir pristatė doktorantai, tyrėjai ir lektoriai, vykdantys tyrimus Lietuvos ir Latvijos mokslo bei studijų institucijose.

Tarptautinė konferencija „Jaunieji mokslininkai – žemės ūkio pažangai“ surengta 8-ąjį kartą

Tematika – labai plati: nuo žemės dirbimo, agronomijos, zootechnikos, veterinarijos, miškininkystės iki žemės ūkio ekonomikos ir socialinių kaimo reikalų. „Konferencijos atmosfera labai draugiška – siekiama ugdyti jaunuosius mokslininkus, juos padrąsinant, patariant, bet ne kritikuojant ir recenzuojant“, – patikino Z. Dabkevičius.

Suprantama, nelygu jaunųjų mokslininkų patirtis ir stažas, pranešimų svoris skirtingas. Vienuose pranešimuose aptariami pirmi mokslo rezultatai, kituose formuojamos svarios išvados. Bendrai pastebėta, kad jaunųjų mokslininkų darbai nukreipti į aktualiausias šiuolaikines problemas: klimato kaitą, oro ir dirvožemio taršą, augalų ir gyvūnų sveikatą, alternatyvių necheminių priemonių augalų ir gyvūnų sveikatingumui gerinti paiešką, ekonomines, socialines ir kultūrinės kaimo plėtros problemas ir kt.

Plenariniame posėdyje perskaityti 9 pranešimai, o vėliau darbas vyko dvejose sekcijose, kuriose perskaityta 21 pranešimas. Devynių geriausių pranešimų autoriai apdovanoti diplomais ir atminimo dovanomis.

„Kadangi skatinama kuo geriau, aiškiau ir išradingiau pristatyti savo mokslinius darbus, yra įsteigti 9 simboliniai prizai už geriausius pristatymus. Ši tradicinė konferencija, tikimės, bus organizuojama ir ateityje“, – sako Z. Dabkevičius.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos