Basf m1 2024 06 14
Renginiai
Į demonstraciją Briuselyje – ir už Anapilin iškeliavusią ūkininkę

Briuselis. Laikas pakelti balsą ir susitelkti! Su tokia misija Europos pieno taryba (EMB) šiandien sukvietė senojo žemyno pieno gamintojus į taikią demonstraciją Briuselyje.

„Mūsų šūkis „Sąžiningos pajamos ūkininkams DABAR!“ yra daugiau nei tik kreipimasis – tai mūsų reikalavimas ES politikos formuotojams ir visoms nacionalinėms vyriausybėms pagaliau sukurti esmines priimtinas sąlygas mums, ūkininkams.

Šią dieną, prieš pat birželio pradžioje vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, ginsime savo profesiją ir ateitį“, – taip rašoma EMB išplatintame pranešime.

Bioversija 2024 04 26 m7

Į EMB kvietimą atsiliepė ir būrys atkakliausių Lietuvos kovotojų už teisingą pieno kainą – Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis ir direktorius Eimantas Bičius, Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos prezidentė Renata Vilimienė, Telšių r. ūkininkų sąjungos pirmininkė ir naujoji Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkė Zita Dargienė, kooperatyvų atstovai Jūratė Dovydėnienė, Aistė Sabaliauskaitė, Albinas Jusas, ūkininkė Rita Vėtienė.  

Jau išvykusius į Briuselį juos pasivijo skaudi žinia – šeštadienį eidama 77-uosius metus Anapilin iškeliavo didžiausią kolegų pagarbą pelniusi Kupiškio r. ūkininkė Adelė Danutė Adamonienė, sukūrusi ir vieną pažangiausių šalies pieno ūkių.

„Tad mūsų kova – ir už Adelę, kuri daugelį metų kovojo už pieno sektorių ir buvo viena iškiliausių ūkininkių“, – kalbėjo LPGA direktorius E. Bičius.

Briuselio Liuksemburgo aikštėje šiandien vidurdienį susirinko apie 100 demonstrantų iš įvairių ES valstybių – kiekvienai ES valstybei galėjo atstovauti iki 10 žmonių. Visi susirinko su dideliais nacionaliniais Faironikais – jau simboliu tapusiais nacionalinių vėliavų spalvų plastikiniais karvių maketais.

Į taikią demonstraciją ES šalių pieno gamintojai susirinko su dideliais nacionaliniais Faironikais

Nužygiavę iki Europos Komisijos pieno gamintojai surengė mitingą, iš tribūnos kalbėjo ir J. Vilionis.  

„Mes kovojame už išlikimą. Pieno sektorius išliks tik tuo atveju, jeigu pieną gaminti apsimokės ir ūkininkai gaus teisingą kainą. Problemos tos pačios visoje Europoje, tik mūsų padėtis blogiausia – gauname mažiausią pieno kainą ir mažiausias tiesiogines išmokas visoje Europoje.

Jeigu padėtis nesikeis ir kasmet neteksime po keliolika tūkstančių karvių, per 10–12 metų pieno ūkių Lietuvoje neliks arba liks viena ferma“, – kalbėjo LPGA prezidentas.

Tai ne pirma ES šalių ūkininkų demonstracija Briuselyje, tačiau padėtis negerėja. Pieno gamintojai sieja viltis su būsimais Europos Parlamento rinkimais – galbūt atėjus naujiems politikams kažkas keisis.

„Daug kas priklausys nuo to, kaip mes reaguosime, kiek mūsų balsų bus ir kaip ginsime savo interesus. Žinoma, ir nuo padėties rinkose“, – sakė J. Vilionis.

Lietuvos spalvomis nudažytas karvės maketas Faironikas keliauja kartu su ūkininkais

Dienos pabaigoje su ūkininkais žadėjo pasikalbėti kai kurių šalių žemės ūkio ministrai, tarp jų – ir Kęstutis Navickas, tik Lietuvos delegacija jų sulaukti neplanavo, nes 17 val. jau laukė skrydis į Lietuvą.

O Europos pieno taryba mitinge ir demonstracijoje dar kartą bandė atkreipti dėmesį į tai, kad „mūsų vaikai mato mažai galimybių perimti ūkius šiame socialiai nesąžiningame ir nepelningame sektoriuje“, nors pienininkystė yra kertinis maisto gamybos akmuo Europoje. „Teisingas žemės ūkis, sąžiningos pajamos turi būti reformų tikslas“, – teigė EMB vadovai.

Laikas pakelti balsą ir susitelkti! Su tokia misija Europos pieno taryba sukvietė senojo žemyno pieno gamintojus į taikią demonstraciją Briuselyje

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos