Basf m1 2024 06 14
Renginiai
​​​​​​​Gražiausias kviečių laukas - jaunos ūkininkės iš Vilkaviškio

Vilkaviškis. Nors Lietuvoje šiemet derlius mažesnis negu tikėtasi, tačiau optimizmo neprarandantys ūkininkai suranda progų pasidžiaugti kviečių laukų grožiu ir atšvęsti subrendusį derlių.

Vilkaviškio rajonas priskiriamas vidutiniam žemės derlingumui, kur našumas svyruoja nuo 30 iki 50 balų, tačiau ūkininkai skiria ypatingą dėmesį javų kokybei bei investuoja į inovatyvias augalų apsaugos priemones, todėl sulaukia įvertinimo.

Šiemet jaunosios ūkininkės Karolinos Pranckūnienės auginamų kviečių laukas buvo išrinktas gražiausiu Lietuvos lauku fungicido „Elatus Era“ inicijuotame konkurse ūkininkams.

Bioversija 2024 04 26 m7

Javų laukas, pavadintas „Žaidžiame iš kartos į kartą“, laimėjo susumavus komisijos ir socialinio tinklo vartotojų balus. Ūkininkei atiteko pagrindinis prizas – įspūdinga vakarienė kviečių lauke su lietuviškumą simbolizuojančiais ypatingais patiekalais, specialiais dekoro elementais ir sutartinių sesijomis.

Vakarienė kviečių lauke su lietuviškumą simbolizuojančiais dekoro elementais

„Vakarienė paliko labai jaukius ir šiltus prisiminimus. Sušildė dėmesys, formatas, skoniai, estetika, garsai“, – įspūdžiais pasidalijo ūkininkė.

K. Pranckūnienė prisipažįsta, kad šiemet pasėliai nuo ankstyvo pavasario buvo daug žadantys, bet ilgai trunkantis alinantis karštis padarė didelę žalą. „Dėl karščio atsirado ligų, kurių šiomis dienomis net patyrę agronomai negalėjo paaiškinti“, –pasakoja ūkininkė iš Vilkaviškio.

Jos teigimu, šiame sezone gali būti prikulta 20–30 proc. mažiau kviečių negu pernai – 2020 m. javų derlingumas siekė 8,9 t/ha, o šiemet prognozuojamas kviečių derlingumo vidurkis gali būti apie 7 t/ha.

Jaunosios ūkininkės Karolinos Pranckūnienės auginamų kviečių laukas buvo išrinktas gražiausiu Lietuvos lauku fungicido „Elatus Era“ inicijuotame konkurse

Penkios šeimos kartu – tradicijos tęsiamos iš kartos į kartą

Jaunosios ūkininkės kelias prasidėjo jau ankstyvoje vaikystėje, nes augo tradicijas puoselėjančių ūkininkų šeimoje.

„Nuo mažų dienų augant ūkininkų šeimoje, kai tėvai – griežti ir reiklūs, tikrai užsigrūdini ir  supranti žemės darbų naudą žmogui bei esi dėkinga už visas išmoktas pamokas. Tėvų pavyzdžiu pirmas pasekė mano brolis, vėliau aš ir dvi seserys. Savo ūkį įregistravau 2009 m.

Šiuo metu esame Maskvyčių šeimos ūkis, kuriam priklauso penki ūkiai – bendrai dirbame apie 1 800 ha žemės, auginame kviečius, rapsus, pupas, cukrinius runkelius“, – teigia K. Pranckūnienė.

Ji džiaugiasi, kad ūkyje darbuojasi visi kartu – aktyviai įsitraukę ir jos vyras, ir brolio žmona.

„Smagu matyti savo ir brolio atžalas, kurie nori pasėdėti kombaine, apvažiuoti laukus, kiekvienais metais darosi vis žingeidesni ir pradeda ypač domėtis ūkiu. Manau, trečioji karta ugdoma sėkmingai“, – neabejoja ūkininkė.

Jaunoji ūkininkė Karolina Pranckūnienė su šeima

Paklausta, kokia yra šeimos paslaptis, ji neturi vieningo atsakymo. „Visi kartu dirbame, dalinamės viskuo, šnekame kaip šeima. Man sunku būtų be tėčio, vyro ar brolio pagalbos, o jiems turbūt be manęs. Galime greitai pasitarti, priimti sprendimus, mobilizuotis, diegti naujoves. Tai galbūt ir yra sėkmės paslaptis arba atsakingo požiūrio į darbą rezultatas“, – sako gražiausio lauko konkurso nugalėtoja.

Parengta bendradarbiaujant su „Syngenta Lietuva“

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos