Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Renginiai
Dubajuje aptariamos lietuviškų produktų eksporto galimybės

Vilnius. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys Dubajuje siekia aptarti lietuviškų maisto produktų eksporto galimybes.
Tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje ministras susitiks su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) žemės ūkio ministru Thani bin Ahmend Al Zeyoudi (Taniu bin Ahmedu Zejudžiu).

„Su juo bus aptartos galimybės ir priemonės skatinti JAE rinkos atvėrimą lietuviškiems maisto produktams, bus kalbamasi ir apie tolesnes bendradarbiavimo galimybes“, – pranešė žemės ūkio ministerija.

Be to, ministras dalyvaus dvišaliame susitikime su JAE Metrologijos ir standartizacijos agentūra – jame  turėtų būti aptarti halal sertifikatų ir kitų eksporto leidimų klausimai.

Bioversija 22 08 31

Dubajuje vykstančioje tarptautinėje parodoje „Gulfood 2019“ ministras lankosi vasario 18-19 dienomis. Savo produkciją parodoje šiemet pristato 12 Lietuvos įmonių, tarp jų –  žemės ūkio žaliavų prekybos bendrovė „Agrosfera“, „Baltijos mineraliniai vandenys“, saulėgrąžų ir chalvos gamintoja „Granex“, žemės ūkio bendrovių grupė „Groward Group“, „Kauno grūdai“, „Marijampolės pieno konservai“, Vilkyškių pieninė.

Pernai prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir JAE siekė 53 mln. eurų, o lietuviškų produktų eksportas į JAE siekė 15 mln. eurų. Daugiausiai eksportuota šieno ir pašarinių produktų, sūrių ir varškės ir kitų pieno produktų, nugriebto pieno miltelių, valgomųjų ledų, pranešė ministerija.

Su JAE jau yra suderinti žuvies ir jos produktų, pieno ir jo produktų, kiaušinių, galvijų, gyvų paukščių, naminių gyvūnų pašaro eksporto sertifikatai.

Šiuo metu 16 Lietuvos pieno perdirbimo įmonių eksportuoja Halal pieno produktus į JAE. Tačiau vis dar neišspręstas jautienos ir paukštienos sertifikavimo klausimas – Lietuvos mėsos produktų eksportuotojai privalo turėti Emyratų standartizacijos ir metrologijos tarnybos patvirtintą Halal sertifikatą.

BNS inf., nuotrauka iš G. Surplio FACEBOOK paskyros

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija