Berlynas, balandžio 24 d. Vokietijos žemės ūkio ministerija, atsiribodama nuo savo šalies finansų ministro pozicijos, vakar pareiškė, jog Europos žemės ūkis privalo būti remiamas išmokomis ir naujuoju finansiniu laikotarpiu, prasidėsiančiu 2013 metais. Ministerija palaiko Prancūzijos iniciatyvą stiprinti žemės ūkį.
„Negalime taip paprastai atsisakyti žemės ūkio subsidijų, nes ateityje mus gali ištikti apsirūpinimo maisto problemos, lygiai kaip šiandien turime sunkumų apsirūpinant energija ir dujomis. Negalime leisti priimti politiškai žalingų sprendimų. Privalome užtikrinti, kad ir ateityje maisto produktų kainos Europos žemyno gyventojams būtų prieinamos“, – pareiškė trečiadienį Berlyne Vokietijos federalinis vartotojų apsaugos, maisto ir žemės ūkio ministras Horstas Lorencas Zėhoferis (Horst Lorenz Seehofer).
Ministras pareiškė, kad palaiko Prancūzijos iniciatyvą, kuria siekiama pertvarkant ES bendrąja žemės ūkio politiką ir išlaikyti stiprų žemės ūkį.
Tuo tarpu Vokietijos finansų ministras Tomas Mirovas (Thomas Mirow) Briuselyje pareiškė, kad po 2013 m reikėtų lėtinti žemės ūkio išmokų, mokamų iš ES biudžeto, augimo tempus. Finansų ministras siūlo reformuoti išmokų mokėjimo sistemą – atsisakyti žemdirbių dotavimo ES biudžeto lėšomis, daugiau lėšų skiriant inovacijoms ir tyrimams.
„Nepritariame finansų ministro pozicijai. ES žemdirbiai gauna išmokas ne už produkcijos gamybą, o tam, kad padengtų išlaidas, susijusias su griežtų aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės reikalavimų įgyvendinimu. Tiesioginės išmokos turi būti mokamos ir po 2013 metų“, – pareiškė Vokietijos žemės ūkio viceministras Gertas Lindemanas (Gert Lindemann).
Viceministras sutiko, kad jei supirkimo kainos augs, tuomet galima mažinti subsidijas, daugiau lėšų skirti inovacijoms ir tyrimams. Tačiau jeigu BŽŪP I ramsčio (tiesioginės išmokos bei rinkos reguliavimo priemonės) finansavimas mažėtų, būtinai reikėtų didinti II ramsčio (kaimo vietovių struktūrinė plėtra) finansavimą.
Anot H. Zėhoferio ir G. Lindemano, pasaulio valstybės neturi pagrindo kaltinti BŽŪP dėl augančių žemės ūkio ir maisto produktų kainų, kurios sukėlė protestus ir susirėmimus skurstančiose šalyse . „Europa nėra kalta dėl bado pasaulyje, tačiau mums tenka atsakomybė kovoti su šia neganda“, – pareiškė H. Zėhoferis.
Pasak Vokietijos federalinio ministro, Europos Sąjunga turi užtikrinti žemyne maisto saugumą, o taip pat paremti besivystančias šalis. Siekiant šių tikslų negalima griauti Europos žemdirbių gerovės. Nusigręžusi nuo savo žemdirbių, ES nepadės silpniesiems, o stipriuosius sužlugdys.
Sprendimas dėl ES biudžeto reformos turi būti priimtas 2008–2009 m. Netyla kritika, kad ES biudžeto struktūra (43 proc. skiriama žemės ūkiui, 35 proc. – sanglaudos politikai) yra pasenusi ir neatliepia šiandieniniams iššūkiams.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)