Berlynas. Jogurto gėrimas - paprasta, nebrangi ir geros kokybės pieno mišinių alternatyva, kurią galima pasigaminti tiesiog ūkyje. Veršeliams sudaromos sąlygos atsigerti, kada nori ir kiek nori, o tokia šėrimo tvarka taupo laiką ir palengvina žmonių darbą.
Tradicinis veršelių girdymas pieno mišiniais taikomas galvijų ūkiuose daugybę metų, tačiau šis jauniklių auginimo būdas, susijęs su nemažomis išlaidomis, tinka ne visoms laikymo technologijoms. Metodas nėra praktiškas mažuose ūkiuose, kur susidaro nedidelės veršelių grupės, ar gyvuliai išskirstyti į kelis tvartus. Pieno mišinių ruošimas, transportavimas ir išdaliJimas reikalauja daug žmogiškųjų išteklių.
Vokietijos gyvulininkystės specialistai užsimojo pakeisti veršelių girdymo sistemą bei siūlo naudoti ne dirbtinius mišinius, o natūralų jogurtą. Šis gėrimas turi nemažai privalumų ir tinka veršeliams nuo 2-3 gyvenimo dienos. Pirminis jogurto substratas yra lengvai prieinamas ir nebrangus, pasižymi probiotiniu poveikiu - veršelio žarnyne slopina patogeninių mikrobų (E. coli., S. aureus, Salmonella spp.) veiklą.
Šitaip gamyboje sunaudojamas perteklinis pienas, o paruoštas gėrimas tinkamas vartoti kelias dienas (vasarą) ar savaitę (žiemą). Yra keletas jogurto gamybos būdų, priklausomai nuo veršelių, personalo skaičiaus, gyvulių auginimo technologijos. Sumaišius šviežią pieną ir jogurto masę, gėrimas laikomas 42-45 oC temperatūroje, kad vyktų gerųjų bakterijų dauginimasis ir fermentacija, o vėliau atvėsinamas.
Vokiečių portale „Agrarheute" rašoma, kad girdant veršelius jogurtu, palengvėja darbuotojų darbas ir sutaupoma laiko. Pieną ar jo mišinį reikia pašildyti ir skubiai sugirdyti gyvuliams. Vėsiuose tvartuose (15-20 oC temperatūroje) raugintą pieną (pH 4-4,5) galima laikyti girdymo taroje visą dieną. Ji pildoma tik tada, kai ištuštėja. Aplinkos temperatūros gėrimas nekenkia jauniklių sveikatai, nesumažėja jo suvartojimas. Kibirų ir žindukų nereikia valyti po kiekvieno girdymo, priemonės skalaujamos vandeniu tik dienos pabaigoje.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)