Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
V. Andriukaitis apie lenkiškos jautienos skandalą: įvykdytas nusikaltimas

Vilnius. Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis sako, kad nesaugios lenkiškos jautienos eksportas į Lietuvą ir kitas ES šalis yra nusikaltimas.

Šiame nusikaltime dalyvavo ne tik įmonės, bet ir tiekėjai, tarpininkai. Anot V. Andriukaičio, tai rodo, kad šalyje nebuvo pakankamos veterinarijos kontrolės. 

„Vyko kriminalinė veikla., dabar Lenkijos prokuratūra iškėlė bylą ir turės nustatyti dalyvius ir visą šešėlinę ekonomiką. Čia akivaizdus faktas, kad dirbo ne viena skerdykla, turėjo būti ir tiekėjai, ir tie, kurie tarpininkavo“, – teigė V. Anriukaitis.

Bioversija 23 04 27

„Dabar aiškinamasi, iš kokių taškų, kaip ir kas atvežė, kur buvo sergančios karvės, nes medžiagoje užfiksuota, kad gyvuliai irgi neatitiko veterinarinių normų ir kad nebuvo pakankamos veterinarijos kontrolės“, – pridūrė jis. 

Šiuo metu, anot V. Andriukaičio, Lenkijoje atliekamas auditas – aiškinamasi, kur dar galėjo patekti nesaugios mėsos.

Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nustatė, kad iš Lenkijos mėsos perdirbimo įmonės „Zaklad miesny“ 80 kg jautienos įsigijo Lietuvos įmonės „Bidfood Lietuva“ ir „Krekenavos agrofirma“. Mėsa jau sunaikinta.  

Iš viso į ES šalis pateko apie 2,4 tūkst. tonų mėsos. „Tai kiekis ne vienos dienos ir ne savaitės“, – sakė komisaras. 

Europos Komisija nurodė nesaugią jautieną išimti iš rinkos ir ją sunaikinti. Bandoma išsiaiškinti, ar yra pašalinių veiksnių, kurie galbūt dar nežinomi.

Lenkijos tarnyba nustatė, kad nesaugi, neaiškios kilmės jautiena iš mėsos perdirbimo įmonių buvo išplatinta ne tik Lenkijoje, bet ir Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Lietuvoje. 

Lenkijos žiniasklaidai pranešus apie galbūt nelegaliai skerdžiamus sergančius galvijus, Lietuvos tarnyba kreipėsi į Lenkijos veterinarijos instituciją, prašydama pranešti apie priemones, kad nesveikų galvijų mėsa nepatektų vartotojams.

BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos