Briuselis. Protestuojantys ūkininkai šimtais traktorių blokuoja kelius Briuselyje, kur ketvirtadienį vyksta Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, pranešė Belgijos policija.
Naujienų agentūrai AFP policijos atstovas spaudai teigė, kad protestuojantys ūkininkai daugiausia yra iš Belgijos.
Užsienio žiniasklaida rašo, kad žemdirbių traktorių kolona trečiadienį pajudėjo į Briuselio Europos kvartalą, kuriame ketvirtadienį ir vyksta Europos Vadovų tarybos susitikimas. Daugiausia technikos yra Liuksemburgo ir Šumano aikštėse. Policijos teigimu, ten priskaičiuojama apie 1 000, o visame regione skaičiuojama apie 1 200 traktorių.
Ketvirtadienį ryte Europos kvartalas policijos buvo uždarytas, eismas ribojatas ir kai kuriuose miesto tuneliuose. „The Brussels Time“ praneša, kad ūkininkai Liuksemburgo aikštėje išardė ir padegė istorinę 1871 m. skulptūrą.
Teigiama, kad ūkininkai reikalauja nutraukti laisvos prekybos susitarimus tarp ES ir trečiųjų šalių, peržiūrėti „Mercosur“ susitarimą. Taip pat prašoma, kad būtų lankstesnis, supaprastintas žemės ūkio ir aplinkosaugos reglamentavimas.
Prancūzija nepritaria prekybos sutarčiai
Dėl Europos Sąjungos ir Pietų Amerikos šalių bendrosios rinkos („Mercosur“) susitarimo trečiadienį pasisakė Prancūzija, kurią irgi krečia ūkininkų protestai.
„Toks „Mercosur“ susitarimas, koks jis yra dabar, nėra naudingas mūsų ūkininkams. Jis negali būti pasirašytas toks, koks yra, jis nebus pasirašytas toks, koks yra“, – televizijoms kalbėjo Prancūzijos ekonomikos ministras Bruno‘s Le Maire'as (Briunas Le Meras).
Antradienį Europos Komisija pripažino, kad sąlygos sudaryti susitarimą su „Mercosur“, kuriai taip pat priklauso Paragvajus ir Urugvajus, dar nėra visiškai susidariusios. Tačiau derybos tęsiamos, pridūrė Komisija.
Prancūzijos prezidentas Emmanuel'is Macron'as (Emanuelis Makronas) antradienį pareiškė, kad jo šalis nepritaria susitarimui, nes pagal jį „Mercosur“ ūkininkai ir bendrovės neprivalo laikytis tų pačių taisyklių kaip ir ES.
ES ir Pietų Amerikos šalys derasi nuo 2000 metų. Dėl sandorio kontūrų susitarta 2019 metais, tačiau galutinę versiją dar reikia ratifikuoti. Susitarimu siekiama sumažinti importo tarifus pramonės ir farmacijos prekėms – daugiausia Europos – bei žemės ūkio produktams.
ES ūkininkai baiminasi, kad padidėjus konkurencijai su eksportuojančiomis šalimis, kurioms netaikomi griežti ir brangiai atsieinantys ES aplinkosaugos įstatymai, dar labiau sumažės jų produkcijos kainos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)