Nikolasvilis. Palyginti su 2021m., pasaulinė kombinuotųjų pašarų gamyba pernai sumažėjo 0,4 proc. ir siekė 1,266 mlrd. tonų.
Kombinuotųjų pašarų gamyba augo keliuose regionuose, įskaitant Lotynų (1,9 proc.) ir Šiaurės Ameriką, Okeaniją (0,32 proc.), o sumažėjo Europoje (4,6 proc.), Afrikoje ir Azijos–Ramiojo vandenyno regione (0,5 proc.).
Dedeklių lesalų gamyba pernai padidėjo 0,31 procento. Paukščių gripas, kitos ligos ir didelės žaliavų kainos paveikė šį sektorių daugelyje rinkų, ypač Azijos, Europos ir Afrikos, tačiau sektoriaus augimą skatino dar didesni kitų sektorių iššūkiai, dėl ko šoktelėjo kiaušinių paklausa.
Broilerių lesalų gamyba pernai augo 1,27 proc., daugiausia Artimųjų Rytų, Šiaurės ir Lotynų Amerikos regionuose.
Dėl augančių žaliavų kainų ir gamybos kaštų, vis pasikartojančio afrikinio kiaulių maro 2022 m. kiaulių pašarų pagaminta 3 proc. mažiau.
Dėl brangstančių pašarų ir gana mažų pieno kainų 1,30 proc. sumažėjo pieninių galvijų pašarų gamyba. Ūkininkai mažino laikomų karvių skaičių ir dažniau naudojo nekomercinius pašarus. Išimtis – Airija, kur dėl sausros šių pašarų naudota daugiau, ir Naujoji Zelandija, kur pieno kainos buvo aukštos.
Penimų galvijų pašarų gamyba sumažėjo nedaug – vos 0,34 proc., daugiausia tam įtakos turėjo smuktelėjusi gamyba Europoje ir Australijoje, kur komercinių pašarų dėl ypač gausaus žolės derliaus pagaminta mažiau.
Akvakultūros pašarų gamyba pernai augo 2,7 procento. Svarbiausios šalys šioje kategorijoje buvo Kinija, Vietnamas, Indija, Norvegija ir Indonezija. Reikšmingas augimas fiksuotas Kinijoje, Brazilijoje, Ekvadore, Filipinuose ir JAV. Europoje pernai taip pat didėjo akvakultūros pašarų gamyba.
Naminių augintinių pašarų pagaminta daugiausia – augimas siekė vidutiniškai 7,25 procento. Tai lėmė padidėjęs augintinių skaičius per pandemiją. Šiaurės Amerika ir Europa toliau išliko didžiausiomis naminių augintinių pašarų gamintojomis.
Regioninė gamyba
Šiaurės Amerika pranešė apie 0,88 proc. (2,272 mln. t) padidėjimą. Po Kinijos JAV išliko antra didžiausia pašarų gamintoja pasaulyje, šalyje augo broilerių, jautienos ir naminių gyvūnėlių maisto sektoriai.
Lotynų Amerikoje augimas siekė 1,6 proc. (3,006 mln. t), o Brazilija išliko regiono pašarų gamybos lydere, užimančia trečią vietą pasaulyje. Didžiausios gamybos apimtys buvo Meksikoje, Brazilijoje ir Čilėje.
Europoje, labiausiai paveiktoje dėl karo Ukrainoje, pašarų gamyba sumažėjo 4,7 proc. (12,882 mln. t). Tai lėmė ne tik geopolitiniai neramumai, bet ir vis pasikartojančios užkrečiamosios ligos: afrikinis kiaulių maras ir paukščių gripas.
Azijos ir Ramiojo vandenyno regione pašarų gamybos kiekiai nepakito, nes sumažėjimą Kinijoje, Pakistane, Tailande ir Malaizijoje atsvėrė padidėjimą Vietname, Filipinuose, Mongolijoje ir Pietų Korėjoje.
Afrikoje pašarų gamyba pernai sumažėjo 3,86 proc. (1,718 mln. t), daugiausia tam įtakos turėjo sumažėjusi gamyba Egipte, Maroke, Kenijoje ir Nigerijoje. Tačiau tokiose šalyse, kaip Pietų Afrikos Respublika, pašarų gamyba padidėjo daugiau kaip 2 procentus. Namibija taip pat pranešė apie didesnes pašarų gamybos apimtis.
Analitikai neskuba prognozuoti, kokios bus 2023 m. pašarų gamybos apimtys, nes sunku numatyti geopolitinių neramumų eigą, darančią didelę įtaka energetikos ir žaliavų grandinėms, taip pat galimus klimato kaitos keliamus iššūkius, lemiančius grūdinių kultūrų ir žolinių pašarų derlių.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)