Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Pasaulyje
Pirėnų ūkininkai protestuotoja prieš rudųjų lokių sugrąžinimą

Madridas. Ispanijos Ainsos mieste šimtai gyvulių augintojų surengė protesto akciją prieš rudųjų lokių reintrodukavimą Pirėnų kalnų regione, teigdami, kad šie plėšrūnai kelia grėsmę jų kaimenėms.

Sprendimas sugrąžinti nykstančius lokius į regioną buvo priimtas „neatsižvelgus į kaimo gyventojų ir gyvulius auginančių ūkininkų gyvenimą“, – sakė Navaros regiono ūkininkų sąjungos (Unión de Agricultores y Ganaderos de Navarra – UAGN) vadovas Feliksas Bariainas (Felix Bariain). „Mes prašome, kad plėšrūs lokiai būtų iškelti iš Pirėnų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Filmuotame reportaže matyti, kad protestuotojai laikė plakatus su užrašais „Lokiai pražūtingi kaimui“ ir „NE – lokiams, saugumas – Pirėnams“. 

Bioversija 22 08 31

Protestuotojai atstovavo vietos ūkininkų sąjungoms ir maisto kooperatyvams, o taip pat stambiausioms Prancūzijos ūkininkų sąjungoms FDSEA ir „Jeunes Agriculteurs“ (Jaunieji ūkininkai).

Piemenys ir ūkininkai sukilo pernai spalį valdžios pareigūnams nusprendus perkelti dar du ruduosius lokius iš Slovėnijos. Tai buvo naujausias šių gyvūnų įvežimas per 20 metų, kai Prancūzija pradėjo medžiotojų beveik visiškai sunaikintos lokių populiacijos atstatymą.

Šiemet Prancūzijoje ūkininkai neteko daugiau nei 600 avių. Dauguma jų žuvo nusiritusios nuo skardžių, kai buvo pabaidytos lokių.

Dabar Prancūziją ir Ispaniją skiriančiuose kalnuose, kaip vertinama, gyvena maždaug 50 lokių. Daugiausia jų yra Prancūzijos Arježo regione, kur ūkininkai labiausiai piktinasi.

Vietos gyvulių augintojai tvirtina, kad kompensacijų nepakanka jų patirtiems finansiniams nuostoliams atlyginti.

Pasak pareigūnų, Prancūzijoje per septynis šių metų mėnesius buvo gauta 214 prašymų atlyginti lokių padarytą žalą. Pernai per tą patį laikotarpį jų buvo 167, o 2015 metais – 53.

Aplinkosaugos aktyvistai sako, kad šie gyvūnai yra būtini siekiant išsaugoti trapią ekosistemą ir yra Prancūzijos vyriausybės plano padidinti biologinę įvairovę, nukentėjusią dėl žmogaus veiklos ir klimato kaitos, simbolis.

AFP-BNS inf.

Facebook tinklo UAGN paskyros nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos