


Vilnius. Rusija nuo liepos vidurio stabdo atvėsintos kiaulienos ir jautienos importą iš Lietuvos, kur tikrinant įmones, Rusijos inspektoriai rado latviškos ir lenkiškos mėsos. Iš Lietuvos reikalaujama užtikrinti, kad Rusijai būtų tiekiama tik vietos produkcija, nors Europos Sąjungoje kitų jos šalių žaliavos naudojimas yra leidžiamas.
Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Jonas Milius patvirtino, kad nuo liepos 15 dienos Rusija neįsileis lietuviškos mėsos.
"Ketvirtadienį jiems pateiksime parengtus du priemonių planus, kurių turės laikytis įmonės, norinčios prekiauti Rusijos rinkoje. Tikimės, kad juos Rusijos kolegos įvertins operatyviai", - sakė J. Milius.
„Rusijos pareigūnai nepatenkinti, kad Lietuvos įmonėse aptiko mėsos iš Latvijos, Lenkijos, kur, jų teigimu, yra įmonių, kurioms uždrausta eksportuoti produkciją į Rusiją dėl įvairių reikalavimų neatitikimų", - sakė J. Milius.
Jo teigimu, įmonės, kurios norės eksportuoti gaminius į Rusiją, privalės griežtai laikytis Maisto ir veterinarijos tarnybos parengtų planų ir užtikrinti, kad veža tik Lietuvoje išaugintų gyvulių mėsą.
Pasak J. Miliaus, latviškos ir lenkiškos mėsos rasta vienoje didžiausių šalyje Kretingalės mėsos perdirbimo įmonėje "Agrovet".
Lietuvos veterinarijos tarnyba pati prieš savaitę sustabdė "Krekenavos agrofirmos" mėsos eksportą į Rusiją, nes ji neatitiko Rusijos reikalavimų. Pasak J. Miliaus, abi įmonės toliau prekiauja Lietuvoje.
Rusijos žemės ūkio priežiūros tarnyba pranešė, kad atvėsintos mėsos Rusija nuo liepos 15 dienos neįsileis, kol nebus užtikrintas visų reikalavimų vykdymas.
"Įvertinant inspektavimo metu aptiktus pažeidimus, taip pat reguliariai aptinkamus pažeidimus vykdant lietuviškos produkcijos stebėseną, nuo liepos 15 dienos įvedami laikini ribojimai įvežant atvėsintą kiaulieną ir jautieną iš Lietuvos į Rusiją. Jie galios iki situacijos sureguliavimo", - pranešė Rusijos tarnyba.
Jos išvadose nurodoma eilė priemonių, kurių turi imtis Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba tam, kad atvėsintos mėsos įvežimas į Rusiją būtų atnaujintas.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
ES žiemkenčių pasėliai 2025-ųjų sezonu: daug žadanti pradžia
2025-03-26 -
Prancūzijos žemės ūkis išgyvena amžėjimo krizę
2025-03-21 -
Žemės kainos Lenkijoje pasiekė naujas aukštumas
2025-03-20
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)