Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Rusija „išlaisvina“ ir Ukrainos aruodus
Shutterstock.com nuotr.

Kyjivas. Žemės ūkio produkcija iš užgrobto Chersono keliauja į aneksuotą Krymą. Rusijos deputatai nusprendė, kad prievarta pasisavinti ukrainiečių derlių – puiki verslo paramos priemonė.

Maskvos kontroliuojamo Krymo valdžia tvirtina, kad toks apsirūpinimas maistu tapo įmanomas užmezgus „ekonominius ryšius“ su „išvaduotu“ Chersono regionu. Chersono valdžia ir ūkininkai tvirtina, kad Rusijos pajėgos plėšia daržovių saugyklas, grasina ūkininkams, išveža grūdus ir kitą produkciją.

Žemės ūkio produkciją iš Chersono regiono į Krymą pradėta vežti balandžio pradžioje. Maskvos kontroliuojamo regiono vadovas Sergejus Aksionovas aiškina, kad „stabilus produktų tiekimas iš Chersono“ yra „ekonominio bendradarbiavimo“ su Rusijos kariuomenės užimtu Chersono regionu rezultatas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Krymo pramonės politikos ministrė Jelena Jelekčian atvirai dalijasi žiniasklaidoje, kad „produktai iš Chersono ir Zaporižės regionų parduodami Simferopolio turguje. Tam net įrengtos specialios vietos. Kaina mažesnė nei tradiciškai Kryme“. Produkcija taip pat prekiaujama prie centrinio Jaltos turgaus.

„Sutikome pirmąją žemės ūkio produktų partiją iš išlaisvinto (taip Rusija vadina Ukrainos regionų užgrobimą) Chersono regiono. Į Jaltą atvažiavo sunkvežimis su „barščių rinkiniu“ (burokėliai, kopūstai, bulvės, morkos, salierai) ir iškart susidarė pirkėjų eilė – kokybė puiki, kai kurių gaminių kainos net mažesnės nei rekomenduoja Krymo pramonės politikos ministerija“, – sakė Jaltos administracijos vadovė J. Pavlenko.

Aneksuoto Krymo valdžia stengiasi, kad „pristatymai didėtų“ ir organizuoja Chersono žemės ūkio produktų muges.

„Plėšimai tęsiasi“

Ukrainai pavaldžios Chersono valdžios atstovai tvirtina, kad daržoves ir žemės ūkio techniką Rusijos kariai savavališkai išveža iš Chersono srities, plėšimų mastas labai didelis.

Apie tai, kad Chersono srities ūkininkai susiduria su Rusijos kariuomenės grasinimais ir smurtu, kalbėta Ukrainos agrarinėje radoje. „Chersono srityje okupantai pasisavina ūkių turtą, išveža produkciją iš sandėlių, verčia darbuotojus dirbti. Tiems, kurie atsisako, grasinama fiziniu smurtu“.

Agrarininkas Albertas Čerepacha, valdantis dvi įmones Chersono srityje, kurios dirba 20 tūkst. ha, pasakojo, kad balandžio pradžioje į jo įmonių teritoriją atvyko ginkluoti čečėnai ir pareiškė, jog turtas priklauso jiems.

„Padalinių vadovai perspėti, kad praradus turtą jiems bus nukirstos galvos. Įsibrovėliai nurodė pradėti sėją, ėmė iš sandėlių gabenti produkciją ir ją pardavinėti“, – cituoja žemdirbį Ukrainos agrarinė rada.

„Rusijos kariuomenė iš Chersono srities ūkininkų reikalauja be atlygio atiduoti 70 proc. būsimo derliaus. Tai galima vadinti vergijos įteisinimu okupuotoje Ukrainos teritorijoje“, – feisbuko paskyroje rašo Artimųjų Rytų studijų centro ekspertas ir politologas Sergejus Danilovas. Jis taip pat pridūrė, kad okupantai verčia ūkininkus važiuoti su savo technika rausti apkasus rusų kariuomenei.

Ukrainos ombudsmenė Liudmila Denisova feisbuko paskyroje paskelbė, kad Rusijos kariuomenė spaudžia Chersono ūkininkus ir grobia produkciją: Rusijos pajėgos Novoaleksejevkoje „ištuštino elevatorių“ ir visus grūdus išvežė į Krymą.

Ombudsmenė Rusijos pajėgų veiksmus Chersono srityje vadina Ženevos konvencijos dėl civilių asmenų apsaugos karo metu pažeidimu, taip pat karo nusikaltimu, kuris apibrėžiamas Tarptautinio karinio tribunolo ir Romos chartijoje.

Deputatai balsavo, kad grobti reikia daugiau

Rusijos Krasnojarsko krašto deputatai nusprendė, kad ir jiems reikia ukrainietiškos produkcijos. Šio krašto įstatymų leidžiamasis susirinkimas išplatino pareiškimą (kuris, beje, vėliau buvo pašalintas iš oficialios svetainės) dėl apsirūpinimo žemės ūkio produkcija iš Chersono.

Pareiškime teigiama, kad Krasnojarsko krašte tėra vienas šiltnamių kombinatas, kuriame auginami agurkai, o kitų daržovių nuolat trūksta. Todėl daržovių ir grūdų tiekimas iš Chersono išspręstų apsirūpinimo maistu problemą.

Taip pat nurodoma, kad Chersono ūkininkų derliaus „pertekliaus“ pasisavinimas – tai yra priverstinis konfiskavimas – taps viena iš priemonių teikiant „pagalbą smulkioms ūkininkavimo formoms“.

Rusijos parlamentinio žemės ūkio politikos komiteto vadovas Vladislavas Zyrjanovas teigė, kad „šia patirtimi“ ateityje galėtų „sėkmingai pasinaudoti“ kitų Rusijos regionų deputatai.

„Pasiekus visus Rusijos „karinės operacijos“ Ukrainoje tikslus, bus galima padidinti tiekimo apimtis Rusijos vidaus vartotojams, perkeliant maistą iš kitų pietų regionų, kurie pateks į Rusijos kontrolę“, – savo pareiškime rašė Krasnojarsko deputatai.

Parengta: pagal žiniasklaidos ir socialinių tinklų pranešimus
    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos