


Nikolasvilis. Nepaisant COVID-19 ir afrikinio kiaulių maro, pasaulinė kombinuotųjų pašarų gamyba 2021 m. padidėjo 2,3 proc. – sudarė 1,208 mlrd. tonų.
Gyvūnų mitybos produktų gamybos lyderės JAV kompanijos „Alltech“ duomenimis, mišinių kiaulėms pernai pagaminta 6,6 proc. daugiau, tam įtakos turėjo pokyčiai Azijos šalyse (Japonijoje, Pietų Korėjoje, Malaizijoje, ypač Kinijoje), kur dėl pandemijos nuo maisto atliekų naudojimo kiaulių pašarams pereita prie profesionalių mišinių gamybos.
Toliau didėjant jūros gėrybių paklausai, pasaulinė akvakultūros pašarų gamyba pernai augo 3,7 procento. Ji didėjo visuose regionuose, ypač Azijos šalyse. Tam įtakos turėjo ir dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) sumažėjusi kiaulienos pasiūla.
Augančios žaliavų kainos ir mažesnė paklausa 2021 m. lėmė 1,9 proc. mažesnę kombinuotųjų pašarų penimiems galvijams ir 1,4 proc. lesalų vištoms dedeklėms gamybą.
Mažiau lesalų dedeklėms pagaminta ir dėl nepakitusios, kai kur net kritusios kiaušinių kainos. Kiaušinių gamyba pernai mažėjo Azijos šalyse, taip pat Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Ukrainoje, kur prekybą paveikė didėjanti geopolitinė įtampa.
Vištienos paklausa pernai kilo, o lesalų broileriams pagaminta 2,3 proc. daugiau. Tai, kad galvijų pašarų pagaminta mažiau, lėmė didėjantis spaudimas dėl klimato kaitos ir griežtesnės šiltnamio efektą sukeliančių dujų reguliavimo priemonės. Tačiau dėl nemažėjusių pieno produktų kainų ir paklausos pašarų pieniniams galvijams pagaminta 1,9 proc. daugiau.
Kinija, JAV ir Brazilija, kaip ir ankstesniais metais, kombinuotųjų pašarų pagamino daugiausia. Šioms trims ir kitoms septynioms (Indija, Meksika, Ispanija, Rusija, Turkija, Japonija, Vokietija) šalims, kurios kombinuotųjų pašarų pagamina daugiausia, pernai teko 65 proc. visos pasaulinės kombinuotųjų pašarų gamybos (2020 m. – 63 procentai). Ji šiose šalyse didėjo vidutiniškai 4,4 procento.
Didžiausias metinis gamybos augimas 2021 m. fiksuotas Indijoje – 12,2 procento. Ten ypač sparčiai augo akvakultūros pašarų gamyba. Indija šiuo metu – ketvirta valstybė pasaulyje pagal pagaminamų pašarų kiekį. Argentina iškrito iš dešimtuko – ją pakeitė Turkija.
Pernai ypač smarkiai nukentėjo Argentinos galvijininkystėssektorius. Atsigavusios Kinijos (pagrindinė importuotoja) ir kitų šalių mėsos rinkos lėmė mažesnį jautienos eksportą iš Argentinos, o infliacija ir vietinės valiutos devalvacija sumažino perkamąją galią šalies viduje.
Tęsiantis pandemijai vis daugiau dėmesio skiriama inovacijoms ir partnerystėms, kurios yra svarbios, siekiant išsilaikyti pastaraisiais metais.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Stipriausi per dešimtmetį šalčiai pakenkė sodams Turkijoje
2025-04-16 -
JAV Velykos – tebesitęsiančios kiaušinių krizės fone
2025-04-15 -
Amerikiečiai užsimojo stipriau riboti dronų skraidymą kaimuose
2025-04-14
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)