BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Pasaulinė kombinuotųjų pašarų gamyba atsigavo greičiau, nei tikėtasi
Shutterstock nuotr.

Nikolasvilis. Nepaisant COVID-19 ir afrikinio kiaulių maro, pasaulinė kombinuotųjų pašarų gamyba 2021 m. padidėjo 2,3 proc. – sudarė 1,208 mlrd. tonų.

Gyvūnų mitybos produktų gamybos lyderės JAV kompanijos „Alltech“ duomenimis, mišinių kiaulėms pernai pagaminta 6,6 proc. daugiau, tam įtakos turėjo pokyčiai Azijos šalyse (Japonijoje, Pietų Korėjoje, Malaizijoje, ypač Kinijoje), kur dėl pandemijos nuo maisto atliekų naudojimo kiaulių pašarams pereita prie profesionalių mišinių gamybos.

Toliau didėjant jūros gėrybių paklausai, pasaulinė akvakultūros pašarų gamyba pernai augo 3,7 procento. Ji didėjo visuose regionuose, ypač Azijos šalyse. Tam įtakos turėjo ir dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) sumažėjusi kiaulienos pasiūla.

Bioversija 2024 04 26 m7

Augančios žaliavų kainos ir mažesnė paklausa 2021 m. lėmė 1,9 proc. mažesnę kombinuotųjų pašarų penimiems galvijams ir 1,4 proc. lesalų vištoms dedeklėms gamybą.

Mažiau lesalų dedeklėms pagaminta ir dėl nepakitusios, kai kur net kritusios kiaušinių kainos. Kiaušinių gamyba pernai mažėjo Azijos šalyse, taip pat Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Ukrainoje, kur prekybą paveikė didėjanti geopolitinė įtampa.

Vištienos paklausa pernai kilo, o lesalų broileriams pagaminta 2,3 proc. daugiau. Tai, kad galvijų pašarų pagaminta mažiau, lėmė didėjantis spaudimas dėl klimato kaitos ir griežtesnės šiltnamio efektą sukeliančių dujų reguliavimo priemonės. Tačiau dėl nemažėjusių pieno produktų kainų ir paklausos pašarų pieniniams galvijams pagaminta 1,9 proc. daugiau.

Kinija, JAV ir Brazilija, kaip ir ankstesniais metais, kombinuotųjų pašarų pagamino daugiausia. Šioms trims ir kitoms septynioms (Indija, Meksika, Ispanija, Rusija, Turkija, Japonija, Vokietija) šalims, kurios kombinuotųjų pašarų pagamina daugiausia, pernai teko 65 proc. visos pasaulinės kombinuotųjų pašarų gamybos (2020 m. – 63 procentai). Ji šiose šalyse didėjo vidutiniškai 4,4 procento.

Didžiausias metinis gamybos augimas 2021 m. fiksuotas Indijoje – 12,2 procento. Ten ypač sparčiai augo akvakultūros pašarų gamyba. Indija šiuo metu – ketvirta valstybė pasaulyje pagal pagaminamų pašarų kiekį. Argentina iškrito iš dešimtuko – ją pakeitė Turkija.

Pernai ypač smarkiai nukentėjo Argentinos galvijininkystėssektorius. Atsigavusios Kinijos (pagrindinė importuotoja) ir kitų šalių mėsos rinkos lėmė mažesnį jautienos eksportą iš Argentinos, o infliacija ir vietinės valiutos devalvacija sumažino perkamąją galią šalies viduje.

Tęsiantis pandemijai vis daugiau dėmesio skiriama inovacijoms ir partnerystėms, kurios yra svarbios, siekiant išsilaikyti pastaraisiais metais.

Šaltinis: alltech.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos