Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Numatomas rekordinis Ukrainos eksportas

Kijevas. Ekspertai prognozuoja, kad Ukrainos žemės ūkio eksportas iki 2018 m. pabaigos gali siekti arba viršyti 18 mlrd. JAV dolerių (15,8 mlrd. Eur). Tai labiausia lemtų auganti ukrainietiškų produktų paklausa iš Azijos, ypač Indijos.

Remiantis oficialiais duomenimis, 2012 metai iki šiol laikomi rekordiniai Ukrainos žemės ūkio eksporto metais, kai šalies tarptautiniai pardavimai siekė 17,9 mlrd. JAV dolerių, rašo „Kyiv Post“.

Pasak Ukrainos agroverslo verslo asociacijos, nuo šių metų sausio iki spalio šių metų eksportas padidėjo apie 140 mln. JAV dolerių, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Per pirmuosius 10 mėnesių 2018 m. eksportas jau siekė maždaug 14,7 mlrd. JAV dolerių, teigia asociacija. Prognozuojama, kad šiemet rekordas bus pagerintas.

Bioversija 23 04 27

Iki šių metų gyvulininkystės produkcijos eksportas – beveik vien naminiai paukščiai – išaugo apie 12 proc., o rapsų ir kukurūzų – 3 proc., tikimasi, kad šie skaičiai dar  padidės. Gatavų maisto produktų, ypač sojų gaminių, eksportas taip pat išaugo 4 proc.

Tačiau aliejaus ir taukų eksportas nuo sausio iki spalio sumažėjo 7 procentais, o nuostoliai sudarė 262 milijonus JAV dolerių. Taip atsitiko dėl sumažėjusios šių produktų paklausos Kinijoje.

Ukrainos žemės ūkio sektorius nuosekliai auga: praėjusiais metais eksportas padidėjo 16 proc., palyginti su 2016 m. Ūkininkavimas vis dar laikomas pelninga investuotojų erdve, net jei žemės pardavimo moratoriumas ir korupcija žemės ūkio sektoriuje kelia neviltį ir tarptautinių stebėtojų susirūpinimą.

Ekspertai Ukrainos žemės ūkio verslo eksporto augimą aiškina augančia Azijos šalių paklausa. Remiantis naujausia Agrarinės ekonomikos instituto paskelbta ataskaita, Indija išlieka pirmoji Ukrainos maisto produktų importuotoja, o pardavimai į Europos šalis šiek tiek sumažėjo.

Pasak instituto, Indija importuoja 10 procentų visų Ukrainos maisto produktų eksporto, tuo tarpu Europos Sąjungos šalys kartu sudaro apie 31,5 proc. eksporto.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos