Varšuva. Žemdirbių judėjimo „AGROunia“ inicijuotos protesto akcijos vasario 9-ąją surengtos daugiau kaip pusšimtyje Lenkijos miestų. Jas jungia bendras šūkis: „Nesiruošiame mirti tylėdami!“
„Valdžia apsimeta, jog Lenkijos kaime nėra problemų. Mes sakome „Stop!“ brangimui. Trąšos, energija, kuras be valstybinių tarpininkų maržos! Stop valdančiųjų propagandai! Kai situacija bloga, girdime politikus sakant, kad ji yra gera“, – akcijai prasidėjus kalbėjo judėjimo „AGROunia“ lyderis Michał‘as Kołodziejczak‘as (Michalas Kolodzeičakas).
Protestai prasidėjo traktorių maršu pramoniniame Lodzės mieste. Po to ir kituose miestuose pajudėjo traktorių kolonos.
„Norime parodyti, koks svarbus yra žemės ūkis, kad ūkininkų problemos artimos miestų gyventojams, kad visi matytų, kas vyksta aplinkui. Pasakykime „ne“ žaliojo kurso koncepcijai, kurią forsuoja ES. Sustabdykime „Žaliojo kurso“ nuostatas, kurioms pritarė Vyriausybė – dėl jų maisto gamyba šalyje sumažės 20 proc., išaugs nesaugaus ir nesveiko maisto įvežimas iš užsienio šalių, kurios netaiko griežtų europinių reikalavimų“, – sakė M. Kołodziejczak‘as.
„AGROunia“ siekia susitikti su ministru pirmininku, kuriam, anot protestuotojų, teks atsakomybė už sumažėsiančią maisto gamybą šalyje.
Anot protestuotojų, miestų gyventojai nuolat girdi, kad ūkininkai gauna finansinę paramą. „Mums nereikia paramos, norime oriai gaminti lenkišką maistą. Mes prieš nesveiko maisto įvežimą į Lenkiją. Norėdami ką nors eksportuoti, turime pateikti nemažai dokumentų. Pažiūrėkime, kas vyksta parduotuvėse: kumpis kainuoja 40 zlotų, ūkininkas gauna 3,70 zloto už kilogramą gyvojo svorio. Norime, kad miesto žmonės žinotų, jog šioje situacijoje pelnosi ne ūkininkai, o tarpininkai“, – dalijosi ūkininkas Piotr‘as Łuczak‘as.
Vicepremjeras ir žemės ūkio ministras Henryk‘as Kowalczyk‘as (Henrikas Kovalčikas) trečiadienį kalbėdamas „Radio Zet“ laidoje pareiškė, kad neketina vykti susitikti su protestuotojais, nes nuolat susitinka su ūkininkais ir „nemato reikalo“ susitikti išskirtinai su „AGROunia“. Gatvės ir sankryžos – ne vieta pokalbiams“, – sakė jis.
Atsakydamas į protestuotojų reikalavimus, vicepremjeras pabrėžė, kad ne visi sprendimai priklauso nuo šalies Vyriausybės, tarp jų trąšų įsigijimo subsidijavimas. Šiai paramos formai kol kas nėra gautas Briuselio pritarimas.
H. Kowalczyk‘as atkreipė dėmesį, kad lenkiškų maisto produktų eksportas kasmet auga, šiemet jis gali siekti 40 mlrd. Eurų, o tai gerokai viršija importą. Įvežama produkcija yra kontroliuojama
Taip pat šia tema skaitykite
-
Rusijos ministrė ragina ūkininkus melsti lietaus
2024-10-08 -
Niūri prognozė Nyderlandų kiaulininkystei
2024-10-07 -
Nauji reikalavimai augalams importuoti į D. Britaniją
2024-10-02
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)