Tokijas, liepos 26 d. Šio vasaros sezono hitas Japonijoje - kvadratiniai arbūzai. Nesvarbu, kad jų kaina keturis kartus viršija įprastų arbūzų kainą, o „geometrinių" vaisių auginimas reikalauja įgūdžių ir papildomų darbo sąnaudų. Jie puikiai telpa šaldytuvo lentynoje, o perrišti kaspinu - tampa originalia, tik deja, nevalgoma dovana, skelbia portalas vesti.ru.
Kvadratiniai arbūzai - Šikoku salos ūkininkų pasididžiavimas, nes niekur kitur Japonijoje jie neauga. Kad apvalus arbūzas įgautų kubo formą, jo užuomazga patalpinama į plieninį konteinerį ir laukiama, kol augdamas vaisius užpildys visą tūrį. Per metus Japonijoje išauginama 200-300 tokių dirbtinių arbūzų. Ūkininkai teigia, kad šįmet derlius negausus. Gegužę sulaukta mažai lietaus, todėl iš vieno augalo prinoko tik po keliasdešimt arbūzų.
„Su kiekvienu arbūzu elgiamės kaip su mažu vaiku, apžiūrime jį kelis kartus per dieną. Reikia stebėti, kad augant vaisiui dryžiai formuotųsi taisyklinga vertikalia kryptimi ir neatsirastų įtrūkimų. Jei praleisime derliaus nuėmimo terminą - visas darbas nueis per niek", - auginimo ypatumais dalijasi ūkininkė Hiroko Jamašita (Hiroko Yamashita).
Idėja auginti kubo formos arbūzus kilo iš praktinių sumetimų. Tokios formos vaisius patogu transportuoti, sandėliuoti, jie idealiai telpa šaldytuvo lentynoje. Tačiau vėliau pastebėta, kad tobulinant arbūzo formas, nukenčia skoninės vaisiaus savybės.
„Susidūrėme su problema, kad įgavę reikiamą pavidalą, arbūzai dar būna pusiau žali. Jie tiesiog nespėja prinokti. Taigi, buvo nuspęsta, kad kvadratiniai arbūzai liks daugiau dekoratyvine kultūra", - aiškina kitas arbūzų ūkio savininkas Tošiuki Jamašita (Toshiyuki Yamashita).
Kaip tikri meno kūriniai, kvadratiniai arbūzai atranda savo pirkėjus. Didžiuosiuose miesto prekybos centruose kubo formos vaisiai kainuoja 120-130 JAV dolerių, ir tai 4 kartus brangiau nei įprasti arbūzai. Originalių formų vaisiai dažnai naudojami vitrinų papuošimui ir prekinę išvaizdą išlaiko iki metų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)