Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Pasaulyje
JAV ir Kinijos atstovai vėl bando tartis dėl prekybos ribojimų

Šanchajus (Kinija). JAV prekybos atstovas Robertas Laithaizeris (Robert Lighthizer) ir iždo sekretorius Stivenas Mnuchinas (Steven Mnuchin) šią savaitę Šanchajuje susitiko su Kinijos vicepremjeru Liu He po beveik trijų mėnesių pertraukos, kad pratęstų derybas ir nutrauktų visus metus trunkantį prekybos karą tarp didžiausių pasaulio ekonomikų.

Analitikai teigia, kad šiuo metu nepadaryta jokia pažanga šiame nesutarime. Kaip praneša „Bloomberg“, derybos vyko prieš tai JAV prezidentui Donaldui Trampui eilinį kartą aštriai išsireiškus, kad Kinijos nenoras pirkti JAV žemės ūkio produkciją yra amerikiečių apiplėšinėjimas. Kaip žinome, Kinija jau anksčiau paskelbė, kad tūkstančiams JAV žemės ūkio ir pramoninių prekių grupių nuo birželio 1 d. didės muitų tarifai.

JAV prezidentas įspėjo Kiniją, kad ji nesitikėtų kokio nors prekybos susitarimo per jo pirmąją prezidentavimo kadenciją, o jei jis laimės rinkimus 2020 m. lapkričio mėnesį, Kinijai nuo to bus tik blogiau.

Bioversija m7 2024 03 12

Komunistų partijos ruporas „People’s Daily“ D. Trampui atsakė, kad Kinija neturi jokio motyvo apiplėšinėti ir kenkti JAV ir niekada to nedarė, tačiau Kinija nedarys nuolaidų, kurios prieštarauja jos prekybos principams.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying per susitikimą Pekine teigė, kad JAV nėra prasmės vykdyti maksimalaus spaudimo kampaniją. „Tik tada, kai JAV parodys pakankamai nuoširdumo ir sąžiningumo, mes galime pasiekti pažangą prekybos derybose“, – sakė ji.

Stebėtojų teigimu, per derybas Šanchajuje delegatų santykiai pasirodė nuoširdūs. Kinijos prekybos ministras Zhong Shan vaidino svarbesnį vaidmenį diskusijose nei ankstesniuose turuose. Didesnis jo įsitraukimas sukėlė kai kuriems JAV delegatams susirūpinimą, nes ši asmenybė laikoma griežtesniu derybininku.

Lūkesčiai dėl proveržio prekybos derybose buvo menki. Abi šalys yra dar labiau nutolusios nei buvo prieš tris mėnesius, kai nutrūko derybos, ir abi pusės kaltina viena kitą bandant blokuoti susitarimą. Kinija intensyviau siekia kompromiso. Valstybinė žiniasklaida pabrėžia, kad ir JAV turėtų į tai atsiliepti.

Paskelbti duomenys rodo, kad Kinijos gamybinio sektoriaus perspektyvos šiek tiek padidėjo, nors sektorius vis dar traukiasi.

Kinijos vadovybė paskelbė antrosios metų pusės ekonominės politikos prioritetus, įsipareigodama „efektyviai“ panaikinti nuolatinę prekybos įtampą, kartu teikdama papildomus skatinamosios politikos papildymus.

Paskelbus derybų turo pabaigą, remiantis „S&P 500“ („Standard & Poor’s 500“ yra indeksas, kuris laikomas vienu įtakingiausių JAV akcijų biržos rodiklių) ateities sandoriai smuko. Kinijos akcijos ir juanis nesureagavo.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos