Naujasis Delis. Indijos ūkininkai penktadienį pateikė peticiją Aukščiausiajam Teismui, siekdami atšaukti tris naujus žemės ūkio reformos įstatymus, kurie, pasak jų, numuš jų produkcijos kainas, ir tęsia jau dvi savaites trunkančią į sostinę vedančių kelių blokadą.
Aukščiausiasis Teismas turėtų priimti šią peticiją, sulaukęs vyriausybės atsakymo. Kol kas jos svarstymo data nenustatyta.
Peticiją pateikė Indijos ūkininkų sąjunga („Bharatiya Kisan“) ir jos lyderis Bhanus Pratapas Singhas (Bhanu Pratap Singh). Pasak jo, įstatymai buvo priimti vienašališkai, vyriausybei nesurengus tinkamų konsultacijų su suinteresuotomis šalimis.
Nuo lapkričio vyriausybė penkis kartus derėjosi su ūkininkais, tačiau jai nepavyko nutraukti kelių blokados, o protestuotojai toliau reikalauja anuliuoti įstatymus.
Protestų lyderiai paskelbė, kad nepatenkinus jų reikalavimų šeštadienį ūkininkai ketina blokuoti dar daugiau kelių, o pirmadienį darbą stabdys verslo įmonės. Artimiausiomis dienomis taip pat grasinama blokuoti geležinkelius.
Ūkininkai peticiją teismui įteikė penktadienį, atsisakę atnaujinto vyriausybės pasiūlymo surengti derybas. Peticijoje sakoma, kad naujieji įstatymai skatins žemės ūkio sukomercinimą ir kartelinius susitarimus, o ūkininkai nukentės nuo didelių korporacijų godumo.
Žemės ūkio ministras Narendra Singhas Tomaras ketvirtadienį pareiškė, kad vyriausybė nori priimti įstatymų pataisas, atsižvelgdama į ūkininkų pastabas, tačiau ūkininkai turėtų atsisakyti reikalavimo visiškai juos anuliuoti.
Pasak ūkininkų, rugsėjo mėnesį priimti įstatymai panaikins javų kainų reguliavimą ir labai sumažins jų pragyvenimo šaltinį. Jie baiminasi, kad vyriausybė baigs supirkinėti javus mažiausiomis nustatytomis kainomis, o korporacijos numuš kainas.
Tuo metu vyriausybė sako norinti pažadėti, kad mažiausios nustatytos javų supirkimo kainos išliks.
Maždaug 60 proc. Indijos gyventojų gyvena iš žemės ūkio. Augantis ūkininkų sukilimas drebina ministro pirmininko Narendros Modžio (Narendra Modi) administraciją ir jos sąjungininkus.
Naujojo Delio priemiesčiuose, kur įsikūrę protestuojantys ūkininkai, sutelktos didelės riaušių policijos apranga aprūpintų pareigūnų pajėgos.
N. Modžio vyriausybė tvirtina, kad šios reformos bus naudingos ūkininkams, leis jiems pardavinėti savo produkciją rinkoje ir padidinti jos kiekius privačių investuotojų pagalba.
Harijanos ir Pandžabo valstijose ūkininkų protestai prieš naujus įstatymus vyksta beveik du mėnesius. Įtampa išaugo prieš dvi savaites, kai dešimtys tūkstančių ūkininkų patraukė į Naująjį Delį, kur jie susirėmė su policija.
AP-BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kariaujančio ukrainiečio svajonėse – saldžiųjų bulvių selekcija
2024-11-25 -
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)