Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Honkongas riboja maisto produktų importą iš Japonijos
Asociatyvi Freepik (chandlervid85) nuotr.

Honkongas. Honkongo vyriausybei jo vadovas Johnas Lee (Džonas Li) nurodė nedelsiant įvesti kai kurių japoniškų maisto produktų importo apribojimus, nes Tokijas paskelbė, kad į vandenyną išleis vandenį iš Fukušimos atominės elektrinės. 

„Japonijos vyriausybė pati nusprendė išleisti branduolines nuotekas į jūrą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ teigė J. Lee. 

„Labai tam prieštarauju“, – pridūrė jis ir šį žingsnį pavadino neatsakingu, nes juo esą neatsižvelgiama į maisto saugą ir riziką aplinkai. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Jis nurodė aplinkos ir ekologijos sekretoriui ir atitinkamoms tarnyboms nedelsiant pradėti taikyti importo kontrolės priemones, siekiant apsaugoti maisto saugą ir gyventojų sveikatą. 

Kinija antradienį apkaltino Japoniją planuojant „savavališkai išpilti branduoline medžiaga užterštą vandenį“. Tokijas pareiškė, kad šią savaitę pradės išleidinėti vandenį iš nukentėjusios Fukušimos elektrinės į Ramųjį vandenyną.

„Vandenynas – bendra visos žmonijos nuosavybė, o ne vieta, kur Japonija galėtų savavališkai išpilti branduoline medžiaga užterštą vandenį“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas (Vang Venbinas) ir pridūrė, kad Pekinas imsis būtinų priemonių jūros aplinkai, maisto saugai ir visuomenės sveikatai apsaugoti.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos