Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Gyvulininkystės parodoje Prancūzijoje - įspūdingi gyvuliai ir technologiniai laimėjimai

Renas. Jau tapo įprasta, kad visos didžiausios pasaulio parodos kasmet plečiasi ir praneša apie naujus dalyvių bei lankomumo rekordus. Ne išimtis ir antroji pagal dydį pasaulinė gyvulininkystės paroda „Space 2014", ką tik pasibaigusi Prancūzijoje, Reno mieste.

Pasak organizatorių, „Space 2014" šiemet tapo svarbiausiuoju gyvulininkystės įvykiu - parodoje buvo kaip niekada gausu dalyvių, nepaisant Rusijos embargo ir kitų parodų: gegužę Utrechte vyko „VIV Europe", o lapkritį Hanoveryje bus rengiama garsioji „EuroTier".

Šiemet 28-ąjį kartą surengta „Gyvulininkystės planeta" vadinama „Space" buvo rekordinė ir pagal dalyvių skaičių, ir užimamą plotą. 68 tūkst. kv2 m plote savo gyvulius, produkciją ir laimėjimus paviljone eksponavo 1 410 dalyvių. Iš viso su lauko ekspozicijomis paroda užėmė 116,5 tūkst. kv2 metrų.  

Bioversija 2024 04 15 m7

Paroda iš paukščio skrydžio. „Space"organizatorių nuotr.

Šių metų parodoje trečdalis dalyvių (457) buvo iš užsienio, t. y. 3 proc. daugiau negu pernai. Tarp jų daugiausia - iš Europos valstybių, 29 - iš JAV, 6 - iš Kanados, taip pat iš Kinijos, Japonijos, Tuniso ir kitų šalių. Kasmet „Space" parodoje apsilanko per 100 tūkst. žmonių, tarp kurių būna keliolika tūkst. gyvulininkystės profesionalų iš viso pasaulio.

Parodoje eksponuoti geriausieji gyvulių pavyzdžiai, gyvulininkystės įranga, pašarai ir jų priedai, danai pristatė kiaulių genetikos laimėjimus. Nepaisant kiaulių ir paukštininkystės sektorių krizės įvairiose šalyse, jo dalyvių taip pat buvo gausu. Organizatoriai teigia, kad tai įrodo tikėjimą gyvulininkystės ateitimi.

Normandijos pieninės veislės karvė Gotena buvo pripažinta geriausia tarp pirmos laktacijos karvių.
„Space"organizatorių nuotr.

Genetikos paviljonas parodoje buvo vienas įdomiausių ir sėkmingiausių. Čia buvo demonstruojami 700 aukštos genetinės vertės mėsinių ir pieninių veislių gyvulių - 550 galvijų ir 150 avių. „Space" paroda vadinama geriausių genetikos pasiekimų pasauliniu etalonu.

Šarolė veislės bulius Gypsy tapo savo klasės nugalėtoju. „Space"organizatorių nuotr.

Šiemet „Innov'Space" inovacijų konkursui buvo pateiktos 166 naujovės, iš kurių parodai buvo atrinktos 49, gavusios 1 arba 2 žvaigždžių ženklą, o pačių įdomiausių inovacijų autoriams įteiktas aukščiausias 3 žvaigždžių „Innov'Space" ženklas. Šį įvertinimą gavo trys Prancūzijos kompanijos.

3 žvaigždžių „Innov'Space" ženklas įteiktas pašarų priedus gaminančiai „Adisseo France SAS" kompanijai, kuri sukūrė patikimą ir originalų organinio seleno šaltinį - produktą Selisseo®. Jis pagamintas iš gryno organinio seleno, yra patikimas ir lengvai naudojamas, itin veiksmingas gyvūnų mitybos šaltinis.

„Renolit ONDEX" sukūrė pirmąjį standžią ir permatomą apsauginės tvoros apdailos sistemą „Perfolux", kuri padidina natūralios šviesos srautą tvarte ištisus metus, stabdo gyvulių ligų plitimą, nes gerina atmosferą ir gyvūnų gerovę ir tuo pačiu didina jų produktyvumą. „Perfolux" nauda patvirtinta laboratoriniais tyrimais.

Dar viena Prancūzijos kompanija ECAT, kurianti ir gaminti tradicines bei novatoriškas naminių paukščių peryklas, automatizuotą laboratorijų įrangą, sukūrė lazerinę technologiją „ECAT laser life candling". Ji aptinka gyvus ir negyvus embrionus, blogus ir gerus kiaušinius. Ši technologija atskiria visus kiaušinius ir rūšiuoja juos į tam tikras kategorijas. „ECAT laser life candling" taip pat gali atrasti apsivertusius kiaušinius ir juos perkelti. Taikant šią technologiją išperiami geresnės kokybės viščiukai.

Į „Innov'Space" apdovanojimus taip pat pretendavo genetikos laimėjimai, gyvulininkystės įranga, pašarai, gyvulių sveikatingumo ir higienos produktai, techniniai ir energetiniai sprendimai.

Parodai ruošiami galvijai. „Space"organizatorių nuotr.

Parodoje buvo itin griežtai paisoma biologinės saugos. Prie visų įėjimų į parodos paviljonus buvo patiesti dezinfekuojantys kilimėliai, o lankytojai buvo prašomi laikytis sanitarinių normų: parodos lankymo metu nesilankyti kitose fermose, naudoti vienkartinius rūbus ir pan. Beje, baiminantis Europoje plintančio afrikinio kiaulių maro viruso, atšauktas anksčiau numatytas kiaulininkystės ūkių lankymas.

Parodoje lankėsi aukšto rango svečiai iš viso pasaulio, tame tarpe - ir Afrikos valstybių, kuriose siaučia Ebolos virusas. Tačiau organizatoriai informavo, kad dėl mirtį sėjančio viruso specialistų iš kai kurių Afrikos valstybių atvyko mažiau negu planuota - jiems tiesiog nebuvo išduotos vizos.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos