Vilnius. Europoje plintant pavojingai galvijų ligai, dėl kurios išskerdžiamos ištisos karvių ir jaučių bandos, veterinarai ramina - anot jų, liga toli nuo Lietuvos, be to, ją galima lengvai suvaldyti.
Gumbelinė 2015 metais užregistruota Graikijoje, o pernai išplito į Bulgariją, Makedoniją, Albaniją, Rusiją bei kitas valstybes. Tačiau Veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas teigia, kad tikimybė, jog užkratas pasieks Lietuvą, yra gan menkas.
„Ateina tas šaltasis periodas, o ligą perneša uodai, mašalai, kiti kraujasiurbiai, jau nebe jų laikas, tad tikimės, kad situacija turėtų būti nebloga. Kitąmet planuojame padaryti nacionalinę konferenciją, pasikviesdami ekspertus iš Bulgarijos, kurie realiai dirbo su liga ir pasidalintų praktika", - sakė V. Paulauskas.
Anot jo, pagrindinė grėsmė užsikrėsti galvijams Lietuvoje - juos pervežant. „Tai yra šiltesnių kraštų liga, bet šių dienų pasaulis mobilus ir prekyba vykdoma dideliais atstumais, tad pavojus yra galimas. Lietuvai pavojus yra su importu, atvežtais gyvuliais, kurie galėjo sirgti gumbeline liga", - sakė jis.
Tačiau V. Paulauskas pabrėžė, kad galvijų importas iš trečiųjų šalių, kur užkratas pasireiškia daugiausiai, draudžiama, tad tikimybė, jog jie pasieks Lietuvą - menka.
Pasak tarnybos atstovo, jeigu į Lietuvą užkratas ir patektų, jis nebūtų toks pavojingas, kaip afrikinis kiaulių maras. Prieš gumbelinę sukurta vakcina, tad ligą būtų galima suvaldyti.
Gumbelinė žmonėms nepavojinga. Virusas sukelia galvijų karščiavimą, atsiranda gumbų po oda, padidėja limfmazgiai.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kariaujančio ukrainiečio svajonėse – saldžiųjų bulvių selekcija
2024-11-25 -
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)