Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Karantinas dideliame Vokietijos ūkyje

Frankfurtas. Vokietijos Bavarijos regione viename dideliame ūkyje karantinuojami maždaug 500 darbuotojų, siekiant suvaldyti masinį koronavirusinės infekcijos protrūkį, sekmadienį pranešė Vokietijos pareigūnai.

Nuo penktadienio koronavirusas nustatytas iš viso 174 sezoniniams darbuotojams, spaudos konferencijoje pranešė Dingolfingo-Landau rajono administratorius Verneris Bumederis (Werner Bumeder).

Pasak jo, dauguma sezoninių darbuotojų yra iš Vengrijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Ukrainos, jie kartu dirbo Mamingo savivaldybėje įsikūrusiame ūkyje, kur skynė agurkus.

Bioversija 22 02 02

V. Bumederis pabrėžė, kad užkrato atvejis, regis, apsiribojo „uždara žmonių grupe“ ir dar neišplito tarp platesnių gyventojų grupių.

480 ūkio darbuotojų ir vadovų yra karantinuojami vietoje, o tie, kurių tyrimų rezultatai buvo neigiami, apgyvendinti atskirai nuo užsikrėtusiųjų. Pats ūkis uždarytas, o apsaugos darbuotojų komanda stebi, kaip laikomasi karantino.

W. Bumederis teigė, kad protrūkis parodė, kad ūkis „nesilaikė“ higienos taisyklių, kuriomis siekiama užkirsti kelią viruso plitimui. Vienas iš užsikrėtusių darbuotojų paguldytas į ligoninę.

Bavarijos sveikatos ministrė Melani Huml (Melanie Huml) teigė, kad institucijos „labai rimtai“ vertina susidariusią padėtį ir stengiasi nustatyti visus, kurie turėjo kontaktą su darbuotojais, kad nutrauktų infekcijos grandinę. Pasak jos, sveikatos apsaugos pareigūnai netrukus pradės masinius tyrimus kituose regiono žemės ūkio įmonėse.

Mamingo gyventojai, norintys išsitirti, galės tai padaryti nemokamai, pridūrė ji ir pabrėžė, kad tai gali būti ypač svarbu visiems, planuojantiems išvykti atostogauti.

Vokietijai pavyko geriau nei kaimynėms suvaldyti koronaviruso plitimą – pasak Roberto Kocho ligų kontrolės instituto, šalis pranešė apie kiek daugiau nei 200 000 užkrato atvejų ir 9 118 mirčių. Visgi Vokietija susidūrė su pakartotiniais koronaviruso protrūkiai mėsos perdirbimo įmonėse, todėl institucijos išlieka budrios.

Tuo tarpu nerimą kelia ir vasaros kelionių sezonas, paskatinęs Vokietiją pasiūlyti nemokamus testus poilsiautojams, grįžusiems iš užsienio.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos