Kanbera. Prekybinis laivas, gabenęs galvijus ir avis iš Australijos į Izraelį, buvo priverstas keisti kryptį dėl galimų husių sukilėlių išpuolių Raudonojoje jūroje. Praleidęs ant vandens beveik mėnesį gyvas krovinys taip ir nepasiekė kelionės tikslo.
Izraeliui kariaujant su „Hamas“ grupuote, husiai ėmė atakuoti Vakarų komercinius laivus Raudonojoje jūroje, kuria kasmet vyksta 12 proc. pasaulinės prekybos, vertos 790 mlrd. JAV dolerių. Dėl išpuolių grėsmės stringa laivyba, o šalys patiria milžiniškus nuostolius.
Laivas iš Australijos išplaukė į Izraelį 33 dienų kelionei, tačiau po kelių savaičių atsidūręs Raudonosios jūros regione sulaukė grasinimų iš Jemeno husių, todėl buvo priverstas apsisukti ir grįžti, rašo užsienio spauda.
16 tūkst. gyvų avių ir 2 tūkst. galvijų plūduriavo prie Australijos krantų, tvoskiant 40 laipsnių karščiui, kol šalies vyriausybė svarstė, kaip elgtis toliau – iškrauti krovinį ar eksportuoti ilgesniu maršrutu aplink Afriką.
Parlamento narys Josh‘as Wilson‘as (Džošas Vilsonas) viešai pareiškė, jog šis išbandymas atskleidė, kad gyvų gyvūnų eksportas yra iš esmės blogai, mat buvo svarstoma gabenti avis ir galvijus įkaitusiame metaliniame laive 60 dienų. Galiausiai vyriausybė liepė laivui grįžti Perto uostą.
Australijos žemės ūkio departamentas pranešė, kad gyvulius apžiūrėjęs veterinarijos gydytojas nenustatė reikšmingų sveikatos, gerovės ar aplinkos problemų. Pabrėžiama, kad visiems į šalį atvykstantiems gyvūnams taikoma griežta biologinio saugumo kontrolė, o jų sveikata ir gerovė yra prioritetas.
Nenoras įsileisti gyvulius į šalį buvo grindžiamas ne tik ligų rizika, bet ir užmojais papildyti laivo atsargas, sumažinti krovinio kiekį bei išsiųsti jį į Izraelį aplinkeliu.
Incidentas išryškino toli siekiančias Irano remiamų husių atakų pasekmes pasaulinei prekybai. Pavyzdžiui, Izraelis yra pagrindinė Australijos žemės ūkio eksporto rinka. 2023 m. per pirmus tris mėnesius parduota daugiau kaip 86 tūkst. avių, kurių vertė 6,5 mln. JAV dolerių, ir beveik 11 tūkst. galvijų, vertų 14 mln.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)