Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Pasaulyje
D. Tuskas: Lenkija pasirengusi bendrai finansuoti Ukrainos grūdų eksportą
Lenkijos premjeras Donald'as Tusk'as (dešinėje) su Kanados ministru pirmininku Justin'u Trudeau (kairėje) aptarė Ukrainos grūdų eksporto klausimą (Krystian Maj, Lenkijos Vyriausybės kanceliarijos nuotr.)

Varšuva. Lenkijos premjeras Donald'as Tusk'as pirmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi bendrai finansuoti Ukrainos grūdų eksportą į trečiąsias šalis, taip siekdama sumažinti įtampą dėl pigių ukrainietiškų žemės ūkio prekių.

Nepatenkinti Lenkijos ūkininkai, protestuodami prieš, jų teigimu, nesąžiningą konkurenciją dėl prekių, įvežamų į Lenkijos rinką iš karo draskomos rytinės kaimynės, blokuoja sienos su Ukraina perėjimo punktus ir greitkelius.

Kalbėdamas kartu su Kanados ministru pirmininku Justin'u Trudeau (Džastinu Triudo), kuris grįždamas iš Ukrainos lankėsi Varšuvoje, D. Tusk'as sakė, kad jie kalbėjosi apie tai, kaip smarkiai padidinti Ukrainos grūdų eksportą į neturtingesnes šalis, kurioms jų reikia.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Lenkija yra pasirengusi aktyviai dalyvauti tokioje veikloje ir ją bendrai finansuoti“, – teigė D. Tusk'as žurnalistams, nedetalizuodamas schemos.

D. Tusk'as sakė, kad veiksmai, kuriais siekiama padidinti grūdų eksportą iš Ukrainos į kitas šalis, „galėtų būti didelis palengvinimas Lenkijos ir Europos ūkininkams, Ukrainai ir tiems, kas laukia pigaus maisto kituose pasaulio regionuose“.

Dėl pasienio blokadų ir ginčo grūdų klausimu vis labiau didėja įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos. Buvo mažiausiai keturi incidentai, kai lenkų ūkininkai iš sunkvežimių ir prekinių traukinių išpylė ukrainietiškus grūdus.

Sekmadienį aštuoni traukinio vagonai su ukrainietiškais kukurūzais buvo atverti ir tonos grūdų pasipylė ant geležinkelio bėgių.

Reaguodamas Kyjivas paragino Varšuvą nutraukti nebaudžiamumą už, jo žodžiais, vandalizmo aktus.

Parengta: pagal AFP-BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos