Londonas. Nuo kitų metų visose Jungtinės Karalystės skerdyklose nuolatinis vaizdo stebėjimas (CCTV) taps privalomas. Tai paskelbė vyriausybė, siekdami įgyvendinti savo deklaruojamą įsipareigojimą pagerinti gyvūnų gerovę. Visuomenė palaiko šią iniciatyvą, tačiau baiminamasi, kad skerdykloms taps sunkiau rasti darbuotojų.
Jungtinės Karalystės Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento sekretorius Michaelas Gove'as, sakė, kad pramonės, gyvūnų gerovės grupių ir visuomenės reakcija į šią iniciatyvą yra labai teigiama. Iš beveik 4000 respondentų daugiau nei 99 proc. pritaria tokiam planui, pranešė „Farmers Weekly".
Teisės aktų pataiso bus paskelbtos kitais metai, įsigalios pavasarį. Bus reikalaujama įrengti vaizdo stebėjimo įrangą visose vietose, kuriose yra gyvų gyvulių. Visos skerdyklos privalės įgyvendinti naujovę per šešis mėnesius.
M. Gove'as teigė, kad šalis pasižymi aukščiausiais gyvūnų gerovės standartais pasaulyje ir norima įtvirtinti šį, kaip pasaulinės lyderės, statusą bei kartelę pakelti dar aukščiau.
Anot jo, šios griežtos priemonės vartotojams visame pasaulyje taip pat suteikia daugiau įrodymų, kad Jungtinei Karalystei paliekant ES, šalis ir toliau maistą gamins laikydamasi aukščiausių standartų.
Šis pakeitimas Maisto standartų agentūros (FSA) oficialiai paskirtiems veterinarams leis naudotis paskutinių 90 dienų vaizdo įrašais, kurie padės jiems stebėti, ar laikomasi gyvūnų gerovės standartų.
Jei bus nustatomi pažeidimai, skerdyklai galės būti pateikiamas pranešimas apie būtinybę užtikrinti gerovę, darbuotojų licencijos bus sustabdomos ar panaikinamos.
Britų veterinarijos gydytojų asociacijos vyresnysis viceprezidentas Gudrunas Ravetzas pasveikino šią iniciatyvą. Nepriklausomų mėsos tiekėjų asociacija (AIMS) taip pat pritaria vaizdo stebėjimo įrangos naudojimui skerdyklose. Organizacijos politikos direktorius Normanas Bagley mano, kad praktiškiau būtų FSA veterinarams suteikti neribotą prieigą prie realaus laiko filmavimo medžiagos.
Jis pažymi, kad leidimas FSA veterinarams peržiūrėti kelių mėnesių įrašus, kuriuose nufilmuoti tam sutikimo nedavę darbuotojai, ir teisinis persekiojimas atbuline data yra beprecedentis. N. Bagley teigimu, vaizdo stebėjimo sistemų buvimas gali apsunkinti personalo išlaikymą ir rasti naujų darbuotojų.
Dėl padažnėjusių pranešimų apie gyvūnų gerovės pažeidimus Prancūzijos vyriausybė taip pat svarsto įstatymo projektą, pagal kurį nuo 2018 m. šalies skerdyklose būtų įrengtos filmavimo kameros.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)