Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Britas pasiekė naują avių kirpimo pasaulio rekordą

Londonas. Viename Kornvalio ūkių buvo sutriuškintas penkis metus išsilaikęs pasaulio avių kirpimo rekordas, o nugalėtojas savo pergalę skyrė nuo genetinės ligos mirusiai dukrai atminti.

Avių kirpėjas ir ūkininkas iš Oksfordšyro (Jungtinė Karalystė) Stuart‘as Connor‘as (Stiuartas Konoras) per devynias valandas apkirpo 872 ėriukus ir pagerino pasaulio rekordą (867 ėriukai), kuris penkis metus priklausė airiui Ivan‘ui Scott‘ui (Aivenui Skotui). Nugalėtojas per valandą apkirpdavo vidutiniškai po 96 gyvūnus.

Kaip skelbia portalas „Farmers Weekly“, per pirmas dvi varžybų valandas S. Connor‘as apkirpo 193 gyvūnus, vėliau per tris 1 val. 45 min. trukmės seansus įveikė dar 511 avis. Per paskutinį kirpimą vyrui pavyko apkirpti 168 ėriukus, o susumavus rezultatus paaiškėjo naujas pasaulio rekordas. Vyras automatiškai pagerino ir Didžiosios Britanijos daugiausiai per devynias valandas apkirptų ėriukų rekordą, kuris priklausė jam nuo 2019 metų.

Bioversija 2024 04 26 m7

S. Connor‘as pergalę skyrė savo dukrai Grace (Greisei), kurios gyvybę 2018 m. pasiglemžė reta genetinė liga, pažeidžianti ląstelių mitochondrijas. Jis su žmona renka lėšas labdaros organizacijai, skirtai kovai su šiuo susirgimu, kad padėtų kitoms nukentėjusioms šeimoms. Iki šiol ūkininko komanda, pasivadinusi „Team Grace“, labdarai surinko daugiau kaip 65 tūkst. svarų sterlingų (apie 76 tūkst. eur.).

Pasaulio avių kirpimo įrašų draugija pranešė, kad tai buvo antras istorijoje rekordinis pasiekimas, kuris dėl COVID–19 pandemijos buvo transliuojamas per „Zoom“ platformą teisėjų komisijai stebint nuotoliniu būdu. 

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos