Dalasas. Tuo tarpu, kai šį rudenį Turkijos sostinėje Stambule vykusiame Pasaulio pienininkystės kongrese buvo kalbama apie geras šios agroverslo srities perspektyvas, didžiausia Jungtinių Amerikos Valstijų pieno perdirbėja „Dean Foods“ pateikė prašymą dėl bankroto.
Bendrovė buvo priversta žengti šį žingsnį po dešimtmečius trukusio pieno vartojimo mažėjimo JAV, kurį sukėlė kintančios tendencijos ir bei didėjantis alternatyvų pasirinkimas.
Dalase įsikūrusi įmonė teigia, kad ją gali įsigyti prekybos kooperatyvas „Dairy Farmers of America“, priklausantis tūkstančiams ūkininkų.
„Nepaisant visų mūsų pastangų užtikrinti gyvesnį ir ekonomiškesnį verslą, mus ir toliau veikia sudėtinga verslo aplinka, kuriai būdingas nuolatinis pieno vartojimo mažėjimas“, – pranešime teigė „Dean Foods“ generalinis direktorius Erikas Berigosas (Ericas Berigause).
Jungtinėse Valstijose vienam gyventojui tenkantis suvartoto pieno kiekis nuo 1975 metų sumažėjo daugiau kaip 40 procentų. Remiantis vyriausybės duomenimis, 1996 metais amerikiečiai suvartojo apie 91 litrą pieno per metus. 2018-aisiais šis skaičius sumažėjo iki 64 litrų.
Didėjanti gėrimų, įskaitant arbatą ir saldžiuosius gėrimus, įvairovė pakenkė pieno vartojimui, kaip ir baltymų batonėliai ar kiti greitiems pusryčiams skirti produktai, pakeitę rytinį dribsnių su pienu dubenėlį.
Pastaruoju metu vis stiprėja ir pirkėjų rūpestis savo sveikata bei gyvūnų gerove, todėl vis daugiau jų ieško alternatyvų karvių pienui bei renkasi jų pakaitalus, pavyzdžiui, migdolų pieną. Tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, avižų pieno pardavimai Jungtinėse Valstijose per pastaruosius metus išaugo 636 proc. ir siekė daugiau nei 52 mln. JAV dolerių vertę.
Tuo tarpu karvių pieno pardavimai per pastaruosius ketverius metus mažėjo vidutiniškai 6 proc. kasmet, pranešė „Nielsen“. Tai smarkiai paveikė pieno ūkius ir pieno pardavėjus, todėl kai kurie mažesni šeimos ūkiai pasitraukė iš verslo.
„Dean Foods“, kurios 67 proc. pardavimų praėjusiais metais sudarė skystas pienas, taip pat smarkiai nukentėjo. Bendrovėje dirba 16 tūkst. darbuotojų, o visoje šalyje veikia 60 perdirbimo padalinių. Kiekvieną dieną į šalies kelius išrieda 8 tūkst. vilkikų su bendrovės produkcija. Bendrovė tiekia pieną savo prekių ženklams, taip pat įvairioms parduotuvėms.
„Dean Foods“ patyrė nuostolių 8 iš 10 pastarųjų ketvirčių, o pardavimai menko 7 iš paskutinių 8 ketvirčių.
Bendrovė teigė, kad tęs įprastą veiklą, kol sutvarkys finansus pagal JAV Bankroto kodekso 11 skyrių, kurio nuostatos leidžia restruktūrizuoti įmonę.
BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)