Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Australijos ūkininkę nuteisė už neteisėtą česnakų įvežimą

Kanbera. Australijos česnakų pramonės asociacijos prezidentė ir ūkininkė 53-ų tasmanietė Leticija Ana Vare (Letetia Anne Ware.) neteisėtai importavo beveik 2200 česnakų galvučių iš Šiaurės Amerikos. Ir šis jos elgesys sukėlė pavojų visam Australijos žemės ūkiui.

Česnakai yra potencialūs bakterijų Xylella fastidiosa nešiotojai. Šios bakterijos kelia didelę grėsmę įvairų rūšių augalų biologiniam saugumui.

Bakterijos Xylella fastidiosa gali užkrėsti apie 200 skirtingų rūšių augalus. Tarp jų ir tokius svarbius, kaip vynuogės, saulėgrąžos, citrusiniai ir pan. Augalams užsikrėtus iš pradžių liga vystosi be matomų simptomų, kol galiausiai tam tikru momentu jie tiesiog nudžiūsta iš šaknų.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Šios bakterijos 2015 m. tapo „kaltos“ dėl masinio alyvmedžių giraičių žuvimo Italijoje. Užsikrėtusius alyvmedžius teko iškirsti, ir šalies sodininkystės sektoriui tai atnešė didelių ekonominių nuostolių.

Tad pavojingas patogenas dabar yra visų šalių fitosanitarinių tarnybų dėmesio centre.

Australijos česnakų pramonės asociacijos prezidentė per 18 mėnesių 21 kartą importavo amerikietiškos ir kanadietiškos kilmės česnakus be nustatytų dokumentų ir fitosanitarinių tarnybų leidimų. Negana to, dar ji nurodė tiekėjams pažymėti česnakus kaip sėklinius ir skirtus sodininkams.

Moteris prisipažino kalta pagal 10 kaltinimo punktų ir atsistatydino iš asociacijos vadovės pareigų. Teismas išgirdo, kad ji, siekdama išvengti karantininės patikros, pasinaudojo keliomis elektroninės prekybos portalo paslaugomis, neteisingai deklaruodama pakuočių turinį, kaip „raštinės reikmenys“. Ji nuteista 11 mėnesių kalėjimo. Tiesa, moteris gali būti paleista po dviejų mėnesių, bet dar privalės sumokėti 2 tūkst. dolerių baudą. Apie šį įvykį rašė tokie leidiniai kaip "The Guardian", "Daily Mail" ir kt.

Leticija Ana Vare valdo „Tasmanijos gurmanų česnakų ūkį“ Midletone.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos