


Miunchenas. Europos ir Amerikos aplinkosaugininkai ir politikai baiminasi, kad planuojamas Vokietijos chemijos ir farmacijos milžinės „Bayer" ir jos konkurentės BASF sandoris sukurs pasaulinį sėklų ir pesticidų gigantą, kuris įgytų pernelyg daug galios maisto grandinėje.
Vokietijos chemijos ir farmacijos milžinė „Bayer", planuojanti perimti JAV sėklų gamintoją „Monsanto", parduoda dalį savo agrochemijos verslo konkurentei BASF.
„Bayer" parduoda amonio gliufosinato herbicido gamybos verslą (prekės ženklai „Liberty", „Basta" ir „Finale"), augalų sėklų padalinius (Šiaurės Amerikoje - „InVigor" hibridinių rapsų, Europoje - aliejinių rapsų, Amerikoje ir Europoje - medvilnės, Šiaurės ir Pietų Amerikoje - sojų) ir susijusią mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veiklą. Sandorio vertė siekia 5,9 mlrd. eurų.
Šis sandoris bus įgyvendintas tik tuo atveju, jeigu konkurencijos institucijos leis susijungti kompanijoms „Bayer" ir „Monsanto".
Parduodamų „Bayer" padalinių įplaukos 2016 metais sudarė maždaug 1,3 mlrd. eurų. Įgyvendinus „Bayer" ir BASF sandorį būtų sukurtas pasaulinis sėklų ir pesticidų milžinas, kurio metinės įplaukos sudarytų maždaug 23 mlrd. eurų, o susijungusioje įmonėje dirbtų 140 tūkst. žmonių.
Kiek anksčiau šį mėnesį Europos Komisija (EK) pareiškė, jog laikinai sustabdys tyrimą dėl „Bayer" planuojamo „Monsanto" perėmimo už 66 mlrd. JAV dolerių, nes nori suteikti įmonėms laiko pateikti naują informaciją.
AFP-BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Šveicarija diegia naują veršelių vakcinacijos programą
2025-07-04 -
Miežius kulti pradėję lenkai grūdų kainomis nesidžiaugia
2025-07-03 -
Ką numato naujas ES ir Ukrainos susitarimas dėl žemės ūkio produktų importo
2025-07-01
Skaitomiausios naujienos
-
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04
(0)