Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Nuomonė
Martynas Puidokas: „Gana iš mūsų tyčiotis!“

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Martyno PUIDOKO kalba sukėlė ovacijų audrą per vakarykštį Lietuvos žemės ūkio tarybos susitikimą su ministru. Ką gi pasakė jaunas ūkininkų lyderis?

Vietoj sutelkto dialogo su žemdirbiais ministerija renkasi nuo senų laikų išbandytą „skaldyk ir valdyk“ taktiką. Kaip tai vyksta?

Selektyviai renkantis socialinius partnerius, o neretai ir atskirus ūkininkus, su kuriais patogu tartis ar kuriems užteks ir mažiau pažadėti, bet užtat ministerija turės vieną vienetą partnerių su kuriais „suderinta ir susitarta“.

Bioversija 2024 07 09 m7

Likusius sau nepatogius, susivienijusius, aktyvius socialinius partnerius galima niekinančiai apšaukti „stambiaisiais“ ir taip bandyti užsidirbti smulkiųjų-mažųjų gynėjo titulą.

Tokias neteisybes galima skleisti tik žmonėms, kurie visiškai nesusiję su kaimu, nesusipažinę su žemdirbių organizacijų veikla ir nežino, kad neretai būtent smulkesnieji ūkiai ir yra aktyviausi organizacijų nariai. Tačiau mūsų neapgausite!

Būtent tada, kai aplinkosaugos organizacijų kasta ministerijoje tampa išrinktaisiais, Jūs, Ministre, žemdirbių nevyriausybines organizacijas vadinate „privilegijuotaisiais“.

Pastaraisiais metais nuolatinis žemdirbio profesijos niekinimas juos žeminant, vadinant teršėjais ir bandymas keistus ministerijos sprendimus pateisinti Lietuvos gamtos gelbėjimu ar Briuselio reglamentų vykdymu yra tik interesų ir įtakų priedanga.

Mes, žemdirbiai, nesame akli – aplinkosaugos organizacijos visoje Europoje tokiu būdu plauna visuomenei smegenis ir spaudžia vyriausybių narius, formuojančius politiką.

Ar sulauksime dienos, kuomet Lietuvos ministerija liausis žaisti „pokiliminius“ žaidimus ir iš tikrųjų rūpinsis visai visuomenei ir nacionaliniam saugumui svarbia veikla – apsirūpinimą maistu? Ir pateisins savo – ŽEMĖS ŪKIO – ministerijos pavadinimą?

Noriu atkreipti dėmesį ir į Žemės ūkio ministerijos viešąją komunikaciją. Po spalio 6-osios, kuomet Žemės ūkio taryba pareiškė ministrui nepasitikėjimą, pastebėjome itin didelį ministerijos suaktyvėjimą Facebook‘e, rajoninėje spaudoje ir kituose žiniasklaidos priemonėse.

Ūžtelėjo srauni upė informacijos apie ministerijos dosnumą ir jos dalijamus milijonus, šimtus milijonų ir net milijardus eurųRodos, tik pasiimk semtuvą ir semk kiek pajėgsi.

Ar išties nematoma, kad toks komunikavimas priešina kaimo ir miesto visuomenę? O gal supriešinimo iš tiesų siekiama?

Skambiose antraštėse užmirštama paminėti, kad tie milijardai skirti septyneriems metams, iš tų paramos milijardų eilinį ūkininką pasieks tik trupiniai, o didžioji jų dalis, neva nukreipta atremti žemės ūkiui kylančius iššūkius, ministerijos paskirstyta taip, kad pasieks tik kelis procentus žemės ūkio subjektų.

Toks viešųjų ryšių specialistų triukas mūsų, žemdirbių, neapkvailins.

Mes aiškiai suprantame, kad noras visuomenę apžavėti tariamu ministerijos dosnumu yra siekis nukreipti dėmesį nuo tikrųjų žemės ūkio problemų.

Žemdirbiai turi paprastą patarimą: liaukitės tokiais pigiais triukais siekti žemdirbių palankumo ir baikit kiršinti visuomenę!

Palankumą užsitarnaukite ne priešindami mus tarpusavyje, o iš tikro tardamiesi. Mes norime prisidėti prie tvaresnės Lietuvos ateities, tačiau ne prie darbo imitavimo, lėšų įsisavinimo ir švaistymo.

Perlenkiate lazdą! Mūsų kantrybė turi ribas! Mes sakome: gana! Gana iš mūsų tyčiotis!

Martynas PUIDOKAS

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos