


Šiuo metu aktyviai diskutuojame apie Europos Žaliąjį kursą - ES augimo strategiją, kuri turi ne tik neutralizuoti mūsų poveikį klimatui, ir sustiprinti aplinkos ir bioįvairovės apsaugą, bet ir užtikrinti Europos žmonių gerovę.
Bendroji žemės ūkio politika, kaip esminė Naujojo žaliojo kurso dalis, taip pat turės siekti didesnio aplinkosauginio, ekonominio ir socialinio tvarumo. Tai reiškia, kad ji turės stiprius aplinkosauginį ir bioekonominį aspektus, tačiau drauge turės skatinti gyvybingų kaimo vietovių vystymąsi, užtikrindama teisingas pajamas ūkininkams ir kaimo gyventojams.
Tačiau socialinio ir ekonominio tvarumo, būtinų Žaliojo kurso sėkmei, mes nepasieksime, jei žemdirbiai skirtingose ES šalyse ir toliau už tą patį darbą gaus skirtingą atlygį.
Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse žemdirbiai, dirbantys pagal tuos pačius reikalavimus, užtikrinantys aukštus maisto saugos ir kokybės, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės standartus, vis dar gauna tiesiogines išmokas, kur kas mažesnes už Europos Sąjungos vidurkį. Naujasis žaliasis kursas yra istorinė galimybė.
Siekiant išsaugoti mūsų planetą ir mūsų vaikų ir anūkų ateitį mes privalome užtikrinti ir teisingumą, lygias ir sąžiningas galimybes visiems Europos žemdirbiams – taip pat ir vienodai teisingas tiesiogines išmokas.
Juozas Olekas, EP narys
Taip pat šia tema skaitykite
-
J. Eimontas: permainingi orai kelia nerimą
2025-07-07 -
Kad kaimas gyvuotų, o ne vien protestuotų: laikas naujai žemės ūkio politikos krypčiai
2025-06-23 -
Ūkininko pinigai – jo asmeninis reikalas, išaiškino teismas
2025-06-18
Skaitomiausios naujienos
-
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04 -
Kanadietiški traktoriai pakeliui į Europos rinką
2025-07-07 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03
(0)